Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı

Çocuklarınıza hazır oyuncaklarla oynamak yerine kendi oyuncaklarını kendileri yapabilme yaratıcılığını aşılamak istiyorsanız, onların güvenle oynayacakları basit ama eğlenceli bir oyun seti yapmayı düşünüyorsanız bu kartondan yapılmış kutuplar oyun seti sizin ve çocuğunuzun çok hoşunuza gidecek.

  • 10 Temmuz 2017
  • Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı için yorumlar kapalı

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı

Çocuklarınıza hazır oyuncaklarla oynamak yerine kendi oyuncaklarını kendileri yapabilme yaratıcılığını aşılamak istiyorsanız, onların güvenle oynayacakları basit ama eğlenceli bir oyun seti yapmayı düşünüyorsanız bu kartondan yapılmış kutuplar oyun seti sizin ve çocuğunuzun çok hoşunuza gidecek. Küçük çocukları sağlıksız oyuncaklarla oynatmak hem onlara zarar verebilir, hem de çocukluk çağında savurgan olan küçük çocukların oyuncaklarını kırıp dökmelerine karşı aldığınız basit bir tedbir için kendi oyuncaklarınızı yapabilirsiniz. Kartondan kutuplar oyun seti yapımı için ihtiyacınız olanlar, bütçenizi yormadan bulabileceğiniz basit malzemeler.

Malzemeler:

-Kalın kartonlar,
-Renkli boyalar,
-İnsan yapmak için ahşap mandallar ya da hazır kesilmiş parçalar,
-Küçük yün parçası,
-Yapıştırıcı ve makas.

Karton kutuplar oyun setinin yapımına başlamadan önce, aşağıda verdiğimiz şablonların çıktısını alarak daha düzgün ve perspektif olarak daha uyumlu bir set hazırlayabilirsiniz. İşte ağaçlar, hayvanlar ve aksesuarlardan oluşan model şablonları:

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 1

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 2

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 3

Yukarıdaki model şablonlarının çıktısını alın ve onları tek tek keserek kartonun üstüne koyup, parçaları kesin. Sonraki işlem çok daha kolay: Parçaları birleştirip 3 boyutlu karton oyuncakları oluşturmanız gerekecek.

 

Parçaların hepsini kartondan kestikten sonra, tek tek yapmaya başlayabilirsiniz. İlk önce çam ağaçlarından başlayalım: İki parçası bulunan çam ağaçlarını orta kısmında verilmiş olan kesik alandan birbirine geçirin ve 3 boyutlu çam ağaçlarını oluşturun. Ağaçları hazırladıktan sonra, yarısına kadar bir alanını beyaza boyayın ve kar yağmış görünümü verin. Sıra geyiklerde: Geyiklerin gövde kısımlarına bacakları ve boynuzları geçirdikten sonra görselden de örnek alarak beneklerini, yüzlerini ve renklerini boyayarak oluşturun. Kutup ayısının formunu da kestikten sonra, yine gövdesindeki kesik alanlara bacaklarındaki kesik alanları geçirin ve kutup ayısının büyük bir bölümünü beyaz renge boyayın. Köpekler için de aynı işlemi tekrarladıktan sonra, kızağın alt kısımlarını mavi renkte boyayıp kızak gövdesine takın. Şimdi sırada insan formlarının yapımı var.

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 4

İnsanlar için bu hazır mandal formlarını bulabilirseniz, sizin için çok iyi olacaktır. Bulamazsanız ahşap parçalar kestirebilir, dilerseniz yaratıcılığınızı devreye sokarak kapak, rustik kenarı vs. gibi hazır ahşap parçaları kullanabilirsiniz. Sadece parçaların orta kısmında bir kesik olması gerektiğini unutmayın.

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 5

İnsanların yüzlerini yuvarlak kısımlara çizdikten sonra farklı renklerde saçlarını boyayın. Bacak kısımlarını da farklı renklerde boyadıktan sonra renkli karton parçaları etraflarına sarıp yapıştırarak montlarını yapabilir, ardından küçük yün parçalarını boyunlarına sararak atkılarını oluşturabilirsiniz.

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 6

Dilerseniz aşağıdaki gibi kıyafetlerini farklı renklerde boyayıp üstlerine kartondan mont yapıp, montlarını yapıştırmadan sadece yün parçalarıyla tutturup giydirilebilen bebeklere çevirebilirsiniz.

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 7

İnsanlar da hazır olduğuna göre bu minyatür oyun seti bitmiş olacak. Artık insanları bacaklarının arasında bulunan kesik boşluktan karton hayvanların ya da kızağın üstüne oturtarak eğlenceli bir oyun dünyasını çocuklarınıza sunabilirsiniz.

Karton Kutuplar Oyun Seti Yapımı 8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
70 Sorgu Yapıldı. 0,516 Saniyede Olu