Kapat

Karyola Takımı Dantelleri

Anasayfa
Dantel Modelleri Karyola Takımı Dantelleri
Karyola Takımı Dantelleri

Dantel modasının, yoğun bir şekilde talep gördüğü son dönemlerde, karyola takımları, salon takımları, vitrin dantel takımları, masa örtüleri ve mutfak takımları, sehpa örtüleri ve fiskos üzeri dantel örtüler, çok fazla tercih edilmektedir. Kış sonuna doğru yaklaşırken, gelen yaz aylarında düğün yapacak genç kızlar, özellikle şimdiden yeni modeller arayıp, çeyizlerine takımları yetiştirmeye çalışıyorlar. Çeyizlerde karyola takımının bulunması isteyen veya günlük yaşantısında karyola takımını dantelden tasarlamak isteyen tüm bayanlar birbirinden şık ve güzel görünüme sahip, karyola takımı örnekleri ile ilgili görselleri inceleyebilirler.

Karyola takımlarında genel olarak, çarşaf, yastık ve yorgan ağızları bulunmaktadır. Eskiden daha moda olan ama günümüzde pek fazla tercih edilmeyen karyola eteğini de isteyen bayanlar aynı motifleri kullanarak takımın içinde tasarlayabilir. Fakat eskiden yatak altlarını kapatmak ve güzel bir görünüm sağlanması amacıyla yapılan karyola etekleri, günümüzde bazalı karyolaların kullanılmasıyla önemini yitirdi. Bunun dışında karyola takımı modelleri içerisinde, genellikle dantel kullanılabileceği gibi, nakış işi, aplike ve kanaviçe örnekleri de tercih edilebilir. Eskiden sade modeller daha çok tercih edilirdi. Beyaz kumaşlara işlenmiş kanaviçelerin üzerine dantel detaylarının geçilmesiyle, sade ve şık karyola takımları elde edilirken, günümüzde, modaya uygun olması açısından daha renkli modeller tasarlanmaktadır.

Karyola Takımı Dantelleri

Dantel karyola takımları, sarı, yeşil, pembe, mavi, beyaz, turuncu ve mor gibi çarpıcı renklerle yapılmaktadır. Bu sayede, renkler, dantelleri çok daha fazla gösterişli kılmaktadır. Hazırlanan karyola kumaşlarına dantelleri sabitlemek adına, tuhafiyelerde hazır satılan şeritler veya pikolar tercih edilebilir. Sabitleme amacıyla alınan bu şeritler, tercihle göre farklı ebatlarda alınabilir. Oymalı bir biçimde yapılmış olan karyola takımı dantel örnekleri için, el işinde iyi olan bayanlar elde sarma yöntemini uygulayabilir. Fakat bu alanda bir el becerisine sahip olmayan bayanlar da fistoları kullanabilir. Karyola takımı dantelleri için süslenebilir aksesuarlardan da yaralanılabilir. Boncuklar, inci ve pullar, kurdeleler bu alanda yapılabilecek süsleme araçlarındandır. Çeyizlere konulacak karyola takımları için, beyaz ve gümüş tonlarında tapılan takımla inciler iyi bir kombin oluşturacaktır.