Kasnak İşi Havlular

Kasnak işi yapmak, çoğu el becerisinden farklı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.


Kasnak İşi Havlular

Kasnak işi yapmak, çoğu el becerisinden farklı yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Kasnak işi ile yapılan el işleri her ne kadar zor ve uğraştırıcı gözükse de, aslında çok güzel model ve örnekler karşımıza çıkmaktadır. Kasnak işi havlu kenarları, kasnak işi yemeni ve tülbent kenarları, salon takımları, vitrin takımları, kasnak işi mutfak takımları ve masa örtüleri gibi birçok el işi yapılabilir. Masa örtüleri ve fiskos örtüleri, her ne kadar büyük parçalardan oluşsa da, kasnak işi ile parça parça yapılacak modeller birleştirilerek büyük parçalar elde edilebilir.

Kasnak işi havlu örnekleri de bu alanda en fazla kullanılan modeller arasında yer alıyor. Mutfakların ve banyoların vazgeçilmezi olan havlular için, kasnak işi kullanılabilir. Yuvarlak motifler, kare motifler, baklava dilimli motifler, yıldız motifler, üçgen motifler ve değişik modeldeki çiçekli motifler, hazırlanmış kasnaklar üzerinde şekillendirilerek yapılmaktadır. Kasnak işi havlu modelleri, bu şekilde hazırlanmaktadır. Aslında çok fazla bir zorluğu olmayan bu modellerin yapımına internetten de bakılabilir. Çeşitli resimli ve videolu anlatımlar ile bu iş ile ilgilenenlere sunulan örnekler sayesinde, kolay kasnak işi modelleri ile karşılaşılabilir.

Kasnak İşi Havlu Modelleri

Kasnak işi havlu dantelleri yapılırken, isteğe göre sade veya boncuklu örnekler oluşturulabilir. Havluların desen ve renklerine göre hazırlanacak olan örnekler için uygun renk seçimleri yapılırsa, havlu kenarları çok daha hoş ve göze hitap eden bir duruşa sahip olacaktır. Kasnak işi boncuklu havlular ise, genellikle misafirler ve çeyizler için tercih edilen modellerden oluşuyor. Çünkü boncuklu havlular diğer havlu kenarlarına göre çok daha gösterişli bir duruşa sahiptir. Bu da eve gelen misafirlere veya çeyiz görmeye gelenlere iyi bir sunum olacağı için tercih ediliyor. Kum boncuklar, yuvarlak, top boncuklar, pullu boncuklar, çeşitli desenlerden yapılmış boncuklar, yıldız boncuklar, arpa boncuklar ve geometrik boncuklar, her türlü havlu için kullanılabilir. Burada önemli olan örneklerin yapılabilir seçilmesi ve doğru renklerle yeni tasarımlar meydana getirilmesidir. Güzel örnekler arasından beğendiğinizi seçerek, banyolarınız, mutfaklarınız veya çeyizleriniz için, birbirinden zarif modeller hazırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
80 Sorgu Yapıldı. 0,511 Saniyede Olu