Kapat

Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı
Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Bir şeyler yaparken en güzeli, evdeki artık ya da eski parçaları yeniden değerlendirmek ve onlardan güzel ürünler çıkarmak… Size anlatacağımız geri dönüşüm fikri, tüylü dostlarımız için. Evinde kedisi ya da köpeği olanlar için harika bir geri dönüşüm fikri olacak olan evcil hayvan yatağı, yapım konusunda oldukça basit olmasının yanı sıra piyasadaki hazır hayvan yataklarını da aratmıyor; hatta daha bile güzel ve sıcak diyebiliriz! Bu yatağı yapabilmek için; sadece bir adet eski kazak, çok küçük bir parça kumaş, içini doldurmak için bir minder ya da yastık ve biraz elyaf, çok az da dikiş yeteneği gerekiyor. Bu yatak sayesinde bütçeniz daha rahat edecek, evcil hayvanınız daha mutlu olacak ve yaratıcılığınız gelişecek.

Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Bu basit yatağın yapımı, 5-10 dakika arası sürüyor. İlk olarak minderi kazağın içine sokmanız gerekiyor.

Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

Minderi kazağın içine soktuktan sonra, açıkta kalan alt kısmını istediğiniz gibi dikebilirsiniz. Alt kısmı da diktikten sonra, kazağın açıkta kalan kol kısımlarının içine alabildiğine elyafla doldurmanız gerekiyor. Bu işlem de bittikten sonra, kazağın kollarının açık uçlarını dikmeniz yeterli. Diktiğiniz bu kol uçlarını, kazağın etrafından çevirerek uç kısımda birbirine diktikten sonra, küçük kumaş parçasını da bu dikiş yerinin üzerine dikerek, dikiş yerlerini gizleyebilir, daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

İşte yatağınız hazır bile! Hiç para harcamadan, evde olan malzemelerle yapabileceğiniz, eskimiş kazağınızı atmak yerine değerlendirebileceğiniz, evcil hayvanınızın mutlu bir şekilde üzerinde yatacağı, sıcacık ve yumuşak bir evcil hayvan yatağı elde ettiniz. Piyasadaki hazır ve pahalı ürünleri satın almadan önce, evde yapabileceğiniz geri dönüşüm fikirlerini bir gözden geçirin ve hem bütçenizi, hem zamanınızı iyi kullanın.

Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı

“Kazaktan Evcil Hayvan Yatağı Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Betül says:
  2. Selen says:

Yorumlar kapalı.