Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Elişi yapmayı sevenler, dikiş yapmayı bilenler, çocukları için en iyisini isteyenler için harika bir fikrimiz var:

  • 09 Nisan 2017
  • Keçe Evcilik Takımı Yapımı için yorumlar kapalı

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Elişi yapmayı sevenler, dikiş yapmayı bilenler, çocukları için en iyisini isteyenler için harika bir fikrimiz var: keçe evcilik takımı! Çocuklarınızın güvenle ve mutlulukla oynayabileceği, doğal ve renkli bu evcilik takımına siz de bayılacaksınız, çocuklarınız da bayılacak! Sadece birkaç farklı renkte keçeye ve biraz dikiş yeteneğine sahip olmanız yeterli. İşte bu keçe evcilik takımı için gereken malzemeler:

-Farklı renk ve boyutlarda keçeler,
-Elyaf,
-İğne-İplik,
-Makas.

Evcilik masası alternatifini de yapmak istiyorsanız;

-Yuvarlak bir tahta,
-Dört adet ayak,
-Kumaş,
-Matkap,
-Mobilya zımbası.

Bu evcilik takımının kendi masa alternatifi de bulunuyor. Bu masanın yapımını tercihe bırakıyoruz. Eğer masayı yapmak isterseniz şu adımları izlemeniz gerekiyor:

Seçtiğiniz kumaşı tabla boyutlarında pay bırakacak şekilde kesin ve içine de aynı boyutta bir parça sünger elyaf ekleyin. Elyafı masanın, kumaşı elyafın üstüne koyarak alt kısımdan masaya zımbalayın.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Daha sonra, matkap yardımıyla masanın dört köşesinde birer delik açın ve seçtiğiniz ayakları bu noktalara monte edin. Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Artık evcilik takımı yapımına geçebiliriz. Evcilik takımının en büyük ve en önemli parçasının yapımıyla işe başlayalım: çaydanlık. Çaydanlık yapımı için, aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi iki adet yarım daire formunda parça kesin. Bir de farklı bir renk keçeden bu yarım dairenin üstüne daha da yarım daire şeklinde bir parça kesip şekilde gördüğünüz gibi dikin.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Bu kesip diktiğiniz parçaya, bir sap ve ağız kısmı da kesip dikin.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Bu işlem de bittikten sonra, Bu iki parçayı birbirine dikin. Diktiğiniz bu iki parçanın içine elyaf doldurun ve alt kısmına yuvarlak formlu bir taban dikin.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Çaydanlığın üzerini dekoratif şekilde süsleyebilir, dikişle detaylar yapabilirsiniz. İşte çaydanlık hazır!

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Şimdi sıra fincan takımlarını yapmakta. Bu fincanları dilediğiniz sayıda yapabilirsiniz. Fincanların tabağı için yuvarlak formlu iki keçe kesin ve ikisini, şekilde görüldüğü gibi birbirine dikin.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Birkaç adet tabak yaptıktan sonra fincanlara geçebilirsiniz.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Fincanları yapmak için, hafif kare olan iki parça kesin ve onları birbirine dikin. Ayrıca fincanların kulbu için de ‘C’ şeklinde bir parça kesip onu da fincanınıza ekleyin.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Birbirine diktiğiniz fincan parçaları için de çaydanlıkta olduğu gibi yuvarlak bir taban dikin.

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

Son aşamaysa kurabiyeler olacak. Kahve tonlarındaki bir keçeden yuvarlak parçalar kesip, başka renkteki keçelerden kestiğiniz küçük yuvarlaklar, boncuklar ya da düğmelerde üzerindeki süsleri yaptıktan sonra kurabiyeleriniz de hazır olacak. Keçe Evcilik Takımı Yapımı

İşte bu kadar; evcilik takımı hazır bile! Artık çocuklarınız sağlıklı ve eğlenceli zamanlar geçirecek; üstelik de annesinin ona hazırladığı özel evcilik takımıyla!

Keçe Evcilik Takımı Yapımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,574 Saniyede Olu