Kapat

Keçe İle Kapı Süsü Yapımı

Anasayfa
Keçe Keçe İle Kapı Süsü Yapımı
Keçe İle Kapı Süsü Yapımı

Bir evin içi gibi giriş kısmı da o ev hakkında çok fikir verebilir. Daha kapıdan girerken misafirlerinize evinizin eğlenceli ve renkli havasını yansıtmanızda yardımcı olacak, sizi onlara tanıtacak, gelen geçenin gözlerini kapınıza çevirecek bir fikre ne dersiniz? Çok basit bir şekilde, çok az malzemeyle yapabileceğiniz basit kapı süsü sayesinde, evinizin içi kadar dışı da renklenecek. Bu kapı süsü, bilinen halka şeklindeki kapı çelenklerinden olacak. Genelde çok pahalı ve büyük olan bu kapı çelenklerinin bütçenize ve kendinize göre olanını basit bir şekilde yapabileceksiniz. Bu kapı süsü için ihtiyacınız olan malzemeler:

-İstediğiniz renkte bir keçe kumaş.
-Birçok hobi malzemesi satan yerde bulabileceğiniz köpük halka.
-Silikon.
-Çubuk formunda bir nesne. (Tığ ya da şiş gibi.)
-Kağıt, kalem ve makas.

Kapı süsünüze başlamadan önce, kağıt ve kalem yardımıyla spiral formunda bir model çıkarın. Bu spiral, sizin çiçeğiniz olacağından boyutunu iyi ayarlayın. Kağıda çizdiğiniz bu şekli birkaç kat katladığınız kumaşınızın üstüne koyarak onunla birlikte kesin. Spiral kısımlarını da kestikten sonra, salyangozun sırtı şeklinde bir kumaş parçanız olacaktır. Bu parçalardan bir sürü yapmanız gerekiyor.

Keçe İle Kapı Süsü Yapımı

Çiçekleriniz bittikten sonra, sıra onlara şekil vermeye geldi. Kestiğiniz bütün çiçeklerde, aşağıdaki görsellerde gördüğünüz aşamaları tekrarlayın: İlk olarak kestiğiniz parçaları tek tek ayırıp, bir spirali önünüze alın ve tığınızla bir ucundan tuttuğunuz spirali, içe doğru sarmaya başlayın.

Keçe İle Kapı Süsü Yapımı

Sardığınız keçe spiraller, yukarıda gördüğünüz gül formunu alacaktır. Kestiğiniz bütün kumaş parçalarına aynı işlemi yaptıktan sonra, açıkta kalan uçlarını silikon yardımıyla biraz yapıştırın ki açılmasınlar. Son aşama oldukça basit: Yaptığınız çiçekleri, köpük halkanıza dilediğiniz şekilde yapıştırın ve kapı süsünüzü bitirin. Dilerseniz farklı renklerde birkaç kumaş ya da değişik dekorasyon malzemeleri de kullanabilirsiniz. Hazır kelebek ya da kuş süsleri çiçeklerinizin üstüne kondurabilir, tercihe göre kurdeleler ya da yapraklar gibi farklı tasarımlar da tercih edebilirsiniz; karar sizin.

Keçe İle Kapı Süsü Yapımı