Kapat

Keçeden Cep Telefonu Kılıfı Yapımı

Anasayfa
Keçe Keçeden Cep Telefonu Kılıfı Yapımı

Son dönemlerin en çok tercih edilen el işlerinden bir tanesi de keçelerdir. Keçelerden oldukça güzel ürünler ortaya çıkarılabiliyor. Bu ürünlerden bir tanesi de keçeden telefon kılıfı olmaktadır. İsteğe göre hediyelik olarak veya günlük kullanım olarak yapılacak olan keçeden telefon kılıfı tasarımları, zor bir uğraş değildir.

Herkesin beğenisi birbirinden farklıdır. Keçeden telefon kılıfı yapımı için hazırlanırken, hangi sevimli ifadelerin, detayların ve desenlerin kullanılacağının iyi belirlenmesi gerekir. Çünkü burada kullanılacak alternatif çoktur. Beğenilmeyen ürünler tercih edilirse, o ürünü hazırlamak da zor olacaktır. Film karakterlerinden çiçek çeşitlerine, çeşitli desenlerden çizgi film karakterlerine, amblemlerden hayvan modellerine kadar yüzlerce çeşit keçeden ürün yapımında tercih edilebilir.

Keçe çok sert olan bir malzeme değildir. Bunun için keçeye şekil vermek de kolaydır. Keçe kullanarak bir telefon kılıfı yapılması isteniyorsa, yapım sırasında dikiş işlemi ve kesme işlemi de kolay olacaktır. Burada önemli olan yapılacak olan şeklin ölçülerinin doğru olarak belirlenmesi olacaktır. Daha sonra birden fazla renkte keçelerde faydalanılarak şekiller meydana getirilebilir. Kıyafetler ile kolayca kombin edilebilecek keçeden modeller, istenilen objeler ile süslenebilir.

Dikiş dikmeyi seven ve bu tür uğraşlar ile ilgilenmekten zevk alan bayanlar, keçeden telefon kılıfı yapmayı oldukça kolay halledebilirler. Telefonların boyutlarında yapılacak kılıflara ayrı cepler de eklenerek, daha kullanışlı ürünler meydana getirilebilir. Kurdele, püskül ve düğme gibi detaylar, keçeden telefon kılıflarının daha şık ve gösterişli durmasını sağlayacaktır. Kalın ipler ve boncuklar da keçeden yapılacak telefon kılıflarını daha da zenginleştirebilir. Bunun için hangi desenlerin ve renklerin kullanılacağına dikkat edilmesi gerekir. Son dönemlerin en fazla tercih edilen kese kılıf örnekleri;

  • Minion cep telefonu kılıfları,
  • Baykuş cep telefonu kılıfları,
  • Kalpli cep telefonu kılıfları,
  • Hayvan desenli cep telefonu kılıfları,

olarak sıralanabilir. Keçeden yapılan telefon koyma kılıfları, deri parçaların kullanılması ile daha kullanışlı ve gösterişli hale getirilebilir. Son dönemin en tercih edilen el işi ürünlerinden olan keçe tasarımlarını isteyen herkes yapıp kullanabilir veya hediyelik olarak tercih edebilir.

Keçeden Cep Telefonu Kılıfı Yapılışı

Keçeden Telefon Kılıfı Yapımı 1

Malzemeler

  • Yün Keçe,
  • Makas,
  • Toplu İğneler,
  • Dikiş Makinesi

Keçeden Telefon Kılıfı Yapımı 2

IPhone 4 / 4S için adettir. 8 cm x 24cm (3 1/8 “x 9 1/2”) boyutta olmalıdır
iPhone 5 için parça büyüklüğünde 8 cm x olmalı 26cm (3 1/8 “x 10 1/4”).

Tabi farklı telefonlaar için yapacaksanız telefonu keçenin içine koyarak ölçüm yapabilirsiniz.

Kecen Telefon Kilifi Yapimi 3

Aşağıdaki gibi makasla keçeleri kesiyoruz.

Keçeden Telefon Kılıfı Yapımı 4

Daha sonra makasla kenarlarını kesip dikiş makinesi ile kenarlardan birleştiriyoruz.

Keçeden Telefon Kılıfı Yapımı 5

Daha sonra farklı renklerden aşağıdaki gibi keçeler daha kesiyoruz.

Keçeden Telefon Kılıfı Yapımı 6

Ve işte keçeden telefon kılıfımız hazır

Keçeden Telefon Kılıfı Yapımı 7