Kedi Gözü Örgü Modeli Yapılışı

Birçok şeyde kullanılabilecek bir örnek kedigözü. Ama en çok kazak ve yeleklerde kullanılıyor. Bu tarz mevsimlik modellerde genellikle merserize ipler hoş oluyor.


Kedi Gözü Örgü Modeli Yapılışı

Birçok şeyde kullanılabilecek bir örnek kedigözü. Ama en çok kazak ve yeleklerde kullanılıyor. Bu tarz mevsimlik modellerde genellikle merserize ipler hoş oluyor. Birçok renkte de kendini gösteren bir örnek olması da ayrıca bir güzel tarafı bu örneğimizin. Eğer sizde mevsimlik güzel bir kazak ya da tunik yapmak isterseniz bu modelde örerek çok şık bir parçaya sahip olabilirsiniz. Hatta simli bir ip ile yaparak abiye bir parça bile elde edebilirsiniz. Bu parçalarda renk ve kombini sizin zevkinize kalmış eğer simini ayrı ipini ayrı alırsanız da simi birçok renkte de kullanabilirsiniz.

MALZEMELER

2,5-3 No şiş ve tercihe göre

ip ( genellikle merserize veya simli ipler )

YAPILIŞI

Örneğimize ilk olarak başlarken dört ilmek düz örüyoruz ajurlu örgülerde kenarda iki ilmek her zaman bırakırsanız daha muntazam olacaktır. Yani başlarken altı ördük ve şişimize ipi iki kere doluyoruz ve tekrar dört ilmek düz örüyoruz, tekrar iki ilmek doluyor dört düz örüyoruz sıranın bu tarafı bu şekilde devam ediyor.

Kedi gözü örgü modeli 1

Şişi çevirdiğimiz zaman ise arka sırada iki ilmeğimizi ördükten sonra dolama yaptığımızdan önceki iki ilmeğimizi bir kerede örüyoruz. Ön sırada dolayarak çoğalttığımız ilmekleri arka sırada iki ilmeği bir alarak ilmek sayımızı dengede tutuyoruz.

Kedi gözü örgü modeli 2

İlmeklerimizi iki iki ördükten sonra doladığımız ilmeklere gelince ilkini önden örüyoruz ipimizi arkaya geçiriyoruz ve onu da örüyoruz bu sıra da bu şekilde devam ediyor.

Kedi gözü örgü modeli 3

Kedi gözü örgü modeli 4

Sevgili hanımlar, örmesi zevkli ve sıkmayan bu örnek sizlerinde elinde gerçekten hoş parçalara dönüşecektir. Şimdiden güle güle kullanın…

Kedi gözü örgü modeli 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
79 Sorgu Yapıldı. 1,014 Saniyede Olu