Kapat

Kırılan Seramikleri Değerlendirme Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Kırılan Seramikleri Değerlendirme Fikirleri

Seramikler, güzel desenleriyle herkesi büyülese de kırıldıklarında bir daha kullanılamaz hale gelen objeler olduklarından çok fazla tadı çıkarılamaz. Desenli seramik tabaklarınız, yemek takımlarınız, dekoratif kaseleriniz vb. kırıldığı zaman onu bir daha kullanamayacaksınız diye atmak yerine kırıldıktan sonra oluşan parçaları farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Kırık seramik parçalarını başka objelerin üstüne yapıştırarak, mobilya yenilemede kullanarak, dekoratif olarak süslemeler yaparak bambaşka kullanışlı objeler elde edebilirsiniz. İşte kırılan seramik objeleri yeniden değerlendirme fikirlerinden bazıları…

Seramikleri Degerlendirme 1

Kırılan seramiklerden kalan parçaları küçük parçalar halinde kırarak mozaik objeler yapımında kullanabilirsiniz. Tablodan dekoratif süslere, saksıdan sandalye süslemesine kadar birçok alanda kullanabileceğiniz seramik parçalarını mozaik taşları gibi düşünerek istediğiniz dekoratif objeyi oluşturabilirsiniz; bu saksıların süslenmesi gibi. Toprak saksının üstüne süreceğiniz bir parça harcın içine batırarak etrafını tamamen seramik parçalarıyla kaplayabilirsiniz. Böylece yeni ve farklı görünen bir saksı modeli elde edeceksiniz. Kırılan porselen yemek takımı parçaları ya da fincan gibi objelerin çiçekli, desenli, renkli parçalarıyla kendi kolajınızı oluşturarak güzel objeler meydana getirebilirsiniz.

Seramikleri Degerlendirme 2

Rengarenk seramik parçalarından harika bir masa modeli elde edebilirsiniz. Üstüne yapışkan ya da dolgu malzemesi sürdüğünüz bir masa ya da sehpayı aşağıdaki gibi dekore edebilirsiniz. Aşağıdaki masa modelinin orta kısmında kırılan bir tabak kullanılmış. Etrafında da kırılan diğer seramik objelerin çiçekli, renkli, desenli, hareketli kısımları mozaik parçaları gibi kullanılmış.

Seramikleri Değerlendirme 3

Kırılan çini tabak ve aksesuarların parçalarından harika bir sehpa süslemesi yapabilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 4

Porselen bir tabağın içine kırık parçalarla evinizin numarasını yazarak kapınızın yanına ya da bahçe çitinize asabilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 5

Dekoratif şişeler ve vazolar yapmak için de kırık seramik parçalarından yararlanabilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 6

Bir kenarı kırılıp geri kalanı sağlam duran fincan, çaydanlık, kase gibi seramik objelerden kendi küçük bahçenizi yaratmak için yardım alabilirsiniz. İçlerine küçük çiçekler ekeceğiniz bu objelerin kırık kısımlarını gizleyerek yaratıcı bahçe çözümleri gerçekleştirebilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 7

Eski bir çiçek sulama aletinin üstünü seramik parçalarıyla kaplayarak onu dekoratif bir saksıya dönüştürebilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 8

Porselen çay takımınız kırıldıysa; hepsini kullanarak güzel bir kuş evi biblosu yapabilirsiniz. Parçaları bütün halini oluşturacak şekilde yapıştırmaya özen göstermeniz, bu kolajları yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan biridir. Seramikleri Değerlendirme 9

Bahçenize gelip su içen kuşlar için güzel bir kuş havuzunuz varsa; içini yine seramik parçalarıyla kaplayarak güzel ve dekoratif bir görüntü verebilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 10

Takımı bozulan  porselen parçaları bir araya getirerek güzel kek standları oluşturabilirsiniz. Bu objenin ayrıntılı yapımını eski yazılarımızda bulabilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 11

Bahçelerinize renk katacak dekoratif objeler, kuş evleri ve bahçe süsleri yapmak için de kırık seramik obje parçalarını kullanabilir, kendi renkli dünyanızı oluşturabilirsiniz.

Seramikleri Değerlendirme 12

“Kırılan Seramikleri Değerlendirme Fikirleri” üzerine 2 yorum

  1. rabia says:
  2. Efe says:

Yorumlar kapalı.