Kapat

Kış Desenli Mumluk Yapımı

Anasayfa
Hobiler Kış Desenli Mumluk Yapımı
Kış Desenli Mumluk Yapımı

Evinizde hazır dekor ürünleri yerine tamamen kendi oluşumunuz olan yaratıcı tasarımlara da yer verebilirsiniz. Böylece evinizin havası daha farklı, yaratıcı, sanat ruhlu ve size has olacaktır. Şimdi anlatacağımız desenli mumluk da, evinize renk katacak olan o dekor ürünlerinden biri. Şık ve farklı bir mumluk tasarımı arıyorsanız; kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler yardımıyla harika bir tealight mumluk oluşturabilirsiniz! Yapmanız gereken sadece bu malzemeleri elde etmek:

-Büyük bir kavanoz,
-Siyah karton,
-Yapıştırıcı,
-Tealight mum,
-Kar spreyi.

İlk olarak, siyah karton üzerinde şablon çizin ve ardından onu kesin. Şablon, kavanozun içine sığabilecek boyutlarda olsun. İstediğiniz şekli kesebilirsiniz fakat bizim temamız kış olduğu için, kartonu şekil formunda kesmeyi tercih ettik.

Kış Desenli Mumluk Yapımı

Kestiğiniz şehir şablonunu özenle kavanozun iç ve dip kısmına doğru yerleştirin ve kenarından yapıştırın. Bu işlem de bittikten sonra, kavanozun iç kısmına biraz kar spreyi sıkarak kış görüntüsü vermeye çalışın. Son işlem olarak da tealight mumunuzu yakarak kavanozun içine koyun. ‘Bir kış akşamı evlerden gelen ışıklar’ izlenimi veren harika mumluğunuzu dilediğiniz yere koyabilirsiniz!

Kış Desenli Mumluk Yapımı

Bu mumluğu yaparken, kullanacağınız yere ya da hediye edeceğiniz kişiye uygun özel tasarımlar da yapabilirsiniz. İçine kestiğiniz karton, tamamen gölge gibi görünmeli ve ışığın geçişlerinde oyunlar oluşturmalı. Farklı şekiler, siluetler, kahramanlar vs. gibi değişik formları da tercih edebilirsiniz; karar size kalmış. Ayrıca kavanozunuzda farklı süslemeleri de dilediğinizce yapabilirsiniz.

Kış Desenli Mumluk Yapımı