Kişiye Özel Dekoratif Hediye Fikri

Sevdiklerine hediye vermek, insanların kendilerini de çok mutlu eden bir harekettir; hele ki bu hediye ona özel ve el yapımı olursa! Sevdiğiniz birine hediye vermek istiyorsanız; her yerde bulabileceği ve isterse gidip kendi de alabileceği bir ürünü vermek yerine, ona özel ve kendi başınıza yaptığınız, basit ama ona sizi anlatan bir hediye daha anlamlı olacaktır. Annenize, babanıza, sevgilinize, arkadaşınıza… Bu hediyeyi herkes için hazırlayabilirsiniz ve farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bizim örneğimiz; anne için hazırlanan bir hediye. Bu hediyeyi yapmak için size gerekenler;

-Birkaç plaka mukavva,
-Köpük ya da süngerler,
-Yapay çiçekler,
-Silikon ve maket bıçağı.

 Kişiye Özel Dekoratif Hediye Fikri

İlk önce hediyeyi kime hazırladığınıza göre değişecek olan karar aşamasına başlayın. Bu hediyemiz, bir isim ya da sıfat olabilir. Hediyeyi hazırladığınız kişinin adını yazdığınız bir şablon hazırlamanız gerekecek ve bunu üç boyutlu olarak hazırlayacaksınız. Bizim örneğimizde ingilizce ‘anne’ anlamına gelen ‘MOM’ kelimesi tercih edilmiş. İlk olarak, istediğiniz boyutları tercih etmek üzere mukavvaya bu harflerin şablonunu çıkarın. Yukarıda gördüğünüz görselde olduğu gibi, bu harflerin kenarlarına ince bir mukavva duvar yaparak, üç boyutlu bir hale gelmelerini sağlayın. Bu işlemde size yardımcı olacak malzememiz de silikon olacak. Silikon yardımıyla harflerin kenarlarına mukavva şeritleri dik bir şekilde yapıştırın ve görselde görüldüğü gibi üç boyutlu harflerinizi oluşturun.

Sonraki adımda harfleri süslemeniz gerekecek. Üç boyutlu kutu formundaki harflerinizin içine köpük ya da süngerleri parçalar halinde sokun ve yapıştırın. Bu süngerler, sizin süslemeniz için zemininiz olacak. Süsleme için seçtiğiniz yapay çiçekleri, yine silikon yardımıyla bu süngerlere yapıştırın. İşte güzel hediye alternatifiniz bitti bile!

 Kişiye Özel Dekoratif Hediye Fikri

Bu kişiye özel isimli hediye alternatifini farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Bizim ‘Anne’ temalı örneğimizde, mukavva harflerin arka kısmına yine silikon yardımıyla yapıştırılan mıknatıslar sayesinde, harfler biz buzdolabı magnetine dönüştürülmüş. Siz de dilerseniz bu şekilde, dilerseniz duvara takılacak ya da masa üstüne konulacak bir alternatif de oluşturabilirsiniz. Ayrıca daha çok detaya inmek isterseniz; mukavvaları renkli boyalarla boyayarak daha canlı bir hediye de oluşturabilirsiniz.  Kişiye Özel Dekoratif Hediye Fikri

Yaratıcılığınızı kullanarak, çiçek yerine kelebek gibi daha farklı süsleme malzemeleri de tercih edebilirsiniz; neden olmasın!