Kapat

Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı

Hayattaki en değerli varlığınız olan çocuklarınız için; onlara layık güzel aksesuarlar yapmak istemez misiniz? Sağlığına ekstra özen gösterilmesi gereken bebekler için, özellikle sağlıklı ve doğal ürünler kullanmak çok önemlidir. Hazır tekstil ürünlerine güvenemiyorsanız ve az da olsa dikiş yeteneğiniz varsa; bu harika kız bebek ayakkabılarını yapabilirsiniz ve bebeğinize giydirebilirsiniz. Yapımı çok zor olmayan bu ayakkabılar çok hoşunuza gidecek!

Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı 1

Malzemeler:
-Bir adet kalın, düz renkli kumaş,
-Bir adet onunla uyumlu iç astar kumaşı,
-Bir adet düz beyaz polar kumaş,
-Süsleme için kurdele, dantel vs. parçaları
-Dikiş malzemeleri.

İlk olarak aşağıdaki şablonu çıkararak, bütün kumaş parçalarını aynı şekilde kesin.

Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı 2

Elinizde üç kumaştan bu şekillerden oluşmuş parçalar olmuş olacak. Düz kumaşı dış görünümde, düz polar kumaşı iç olarak, desenli kumaşı da astar olacak kullanacaksınız.

Kestiğiniz düz polar kumaşı kalın dış kumaşa aşağıdaki görselde görüldüğü gibi dikin. İç astar desenli kumaşı da uçlarını birleştirecek şekilde dikin.

Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı 3

Ayakkabının tabanı olacak yuvarlak parçaları da birbirine dikin; ardından tabanı ve üst parçaları birbirine ekleyin ve bu düz ayakkabı formunun içine desenli astar kumaşını dikip düzgün bir görünüm oluşturun. Ayakkabının tabanının yumuşak ve yüksek olması için sünger elyaf da kullanabilirsiniz. Yine taban şeklinde kestiğiniz sünger elyafı iki yuvarlak parçanın arasına dikin ve sonra diğer işlemleri yapın.

Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı 4

Artık ayakkabının formu oluşmuş olacak: sırada süslemeler var. Ayakkabıyı süslemek için kumaştan kendiniz de fiyonk yapabileceğiniz gibi  hazır bir fiyonk da tercih edebilirsiniz. Ayakkabının iki kenarına dantel kurdele dikerek bebeğinize ayakkabıyı giydirdiğinizde bu kurdeleleri bağlayabilirsiniz. İşte artık ayakkabılar hazır; bebeğinizin ilk adımlarını atacağı harika yumuşak ayakkabılarına herkes bayılacak!

Kız Bebekler İçin Şirin Ayakkabı Yapımı 5