Kapat

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı

Kız çocukları, genelde küçük yaşlardayken anne ya da ablalarını özenerek süslü ve aksesuarlara meraklı olurlar. Onların yaşlarına uygun olan ve kullanabilecekleri aksesuarlar genelde tokalar olacaktır. Kız çocuklarının bir çok farklı tokası olabilir ve onları kaybetmemek için genelde bir yerde depolanmaları gerekir. Sıkıcı kutular ya da sıradan çekmeceler yerine, kız çocuklarının çok hoşuna gidecek ve onların süslü yapısıyla uyum içinde olacak bir toka tutucu yapmaya ne dersiniz? Şirin ve dekoratif görünümüyle çocuklarınızın odasına farklı bir enerji katacak ve dekor olacak bu sevimli toka tutucuyu siz ve çocuklarınız çok beğeneceksiniz. İşte kız çocukları için toka tutucu yapımında ihtiyacınız olabilecek malzemeler şunlar:

Malzemeler:

-Ahşap yuvarlak tabla, (Hobi ürünleri satan yerlerde bulabileceğiniz ham ahşap tablalar yerine hazır olarak birçok yerde bulabileceğiniz ahşap pizza altlıkları ya da nihaleleri de tercih edebilirsiniz.)
-Farklı renklerde akrilik boyalar, (Ten rengine yakın bir ton, pembe ve siyah önerilir.)
-Siyah marker kalem,
-Kalın kurdele şerit, (Saç renklerinden biri olarak tercih edin.)
-Süsleme için bir adet saç kurdelesi,
-Yapıştırıcı.

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 1

Malzemeleri hazırladıktan sonra yapım işlemine geçebilirsiniz. İlk önce tablayı ten rengi boya yardımıyla düzgün bir biçimde boyayın ve kurumaya bırakın.

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 2

Tablayı kurumaya bırakmışken siz de diğer detaylarla ilgilenebilirsiniz. Saçlarda kullanmak için seçtiğiniz kurdele şeritlerden upuzun iki adet saç örgüsü yapın.

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 3

Saç örgülerini bitirip uçlarına kurdele taktıktan sonra, artık kuruduğundan emin olduğunuz tablayı alın ve saçları monte etme işlemine başlayın. Saç örgüsünden kalan kurdele parçalarından kahkül görünümü vereceğiniz, eşit uzunlukta olacak birkaç parça kesin. Aldığınız tablanın bir kenarına şeritleri çok küçük aralıklarla olacak şekilde yan yana yapıştırın.

Ardından aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi iki örgüyü de tam ortadan başlayarak, orta kısımdan kahküllerin üstüne yapıştırın. Saç örgülerinin tepede birleştiği yere de tercih ettiğiniz saç kurdelesini yapıştırarak birleşim yerini kapatacak, dekoratif bir çözüm oluşturun.

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 4

Bu işlemler sonucunda aşağıdaki görselde olduğu gibi bir görünüm oluşmuş olmalıdır. Şimdi sırada toka tutucu kızın yüzünü çizme kısmı var.

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 5

Orta noktayı burun olarak düşünün ve kahküllerin hemen altına siyah boya yardımıyla iki büyük ve yuvarlak göz çizin. Ardından marker kalemlerle alt kısma kızın gülen ağzını çizdikten sonra, pembe boyayla iki yuvarlak yanak çizin. İşte bitti bile!

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 6

Artık dekoratif ve şirin toka tutucu kızı çocuğunuzun odasının duvarına asarak tokalarını kızın saçlarına tutturabilir ve güzel bir depolama alanı oluşturmuş olabilirsiniz.

Kız Çocukları İçin Toka Tutucu Yapımı 7