Kapat

Kolay Bahçe Işığı Yapımı

Anasayfa
Dekorasyon Kolay Bahçe Işığı Yapımı

Havalar düzelmeye başlıyor ve bahar geliyor; artık herkes kendini bahçeye atmaya başlayacak. Siz de bahçenizde ya da balkonunuzda geçireceğiniz güzel bahar akşamları için farklı bir aydınlatma alternatifi arıyorsanız; bu kolay bahçe ışığı çok hoşunuza gidecek. Basit yapımı ve güzel görünümüyle renkli ve eğlenceli olan bu ışık için size çok malzeme de gerekmiyor.

Malzemeler:
-Bir adet çoklu ışık (Çok ampullü ışıkları ya da daha küçük bir ışık için güçlü LED yılbaşı ışıklarını tercih edebilirsiniz.)
-Işıkların sayısı kadar karton kutu (Süt kutusu gibi atıkları tercih edebilirsiniz. Daha küçük ışıklar için ampul kutuları da bir alternatif olabilir.)
-İnce grapon kağıdı,
-Renkli ve desenli kap kağıtları,
-Renkli kurdeleler,
-Yapıştırıcı,
-İnce tel ya da ip,
-Zımba, makas, pense ve çizim aletleri.

Kolay Bahçe Işığı Yapımı 1

İlk olarak seçtiğiniz kutuların dik dururken üste gelen kısmını tamamen kesip çıkarın. Çizim malzemeleri yardımıyla düzgün bir şekilde ölçü alıp kutuları tamamen kaplayacak şekilde desenli kap kağıdı kesin. Kutuların kestiğiniz üst kısmı açıkta kalacak, geri kalan her yeri kaplanacak şekilde, hediye pakedi kaplar gibi kutuları renkli kağıtlarla kaplayın.

Kolay Bahçe Işığı Yapımı 2

Tamamen kapladığınız kutuların dört kenarına, eşit genişlik ve uzunlukta dikdörtgen pencereler açın.

Kolay Bahçe Işığı Yapımı 3

Bu pencerelerin içine tam sığacak şekilde grapon kağıdı kesin ve kenarlarından iç kısımdan olmak üzere pencerelere yapıştırın. Aşağıdaki görselde olan görünüm oluşmalı:

Kolay Bahçe Işığı Yapımı 4

Bu işlem de bittikten sonra, artık ışıklara giydirme işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. İnce tel ya da ip yardımıyla, bu pencereli ve renkli kutuları her ışığa bir adet gelecek şekilde bağlayın. Aşağıdaki görselde olduğu gibi, kutunun kenarlarından geçirdiğiniz tel ya da iple ampulün iki yanına kabloya sabitleyin.

Kolay Bahçe Işığı Yapımı 5

Bu arada kurdelelerden eşit uzunlukta parçalar kesin ve kutuların altta kalan kısımlarına ortasından zımbalayın. Bu zımbaladığınız kurdeleler rüzgarda sallanarak hoş bir detay oluşturacak. Bahçe ışığınız bitti; dilerseniz balkonunuza, dilerseniz bahçenize takabileceğiniz bu ışıklandırma, bahar ve yaz geceleri içinizi aydınlatacak!

Kolay Bahçe Işığı Yapımı 6

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir