Kapat

Kolay Paspas Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kolay Paspas Yapımı
Kolay Paspas Yapımı

Evlerin en güzel dekor objeleri olan halı, kilim ve paspaslar, farklı renk ve modellerde piyasada birçok çeşit halinde satılıyor fakat genelde her yerde aynı modelde ve boyutta ürünler bulunuyor. Daha farklı bir alternatif istiyorsanız, odanız çok küçükse ve onun boyutlarına uygun bir model bulamıyorsanız, banyo ya da mutfak gibi küçük alanlarda kullanabileceğiniz güzel bir paspasa ihtiyacınız varsa; bu kolay paspas çok hoşunuza gidecek! Yapımı oldukça kolay olan, az maliyetle güzel bir iş çıkarabileceğiniz, kendi mekanınıza uygun renk ve boyutlarda dilediğiniz gibi hazırlayabileceğiniz, ayrıca halı ürünlerine verdiğiniz tonlarca paranın cebinize kalmasını sağlayacak olan bu basit paspas, çok az sürede bitecek bir tasarım.

Kolay Paspas Yapımı
Malzemeler:

-Kumaş, (Artan kumaş parçaları ve eski tişörtler, bu paspas için çok ideal olacaktır.)
-Delikli file. (Her yerde bulabileceğiniz bu parçayı paspasınızın olmasını istediğiniz şekil ve boyutta kesin.)

Yapacağınız iş çok basit: İlk olarak, paspasınızın şekline ve boyutuna karar verip filenizi uygun şekilde kesmekle işe başlayın. Bu işlem bittikten sonra, elinizdeki parça kumaşların hepsini aynı uzunlukta ve genişlikte kesmeye başlayın. Bu kumaşların hepsi farklı renklerde olabileceği gibi aynı renkte kumaşlarla da bu paspası yapabilirsiniz. Hatta birbiriyle uyumlu tonları tercih ederek daha hoş bir görüntü de elde edebilirsiniz.

Kolay Paspas Yapımı Kolay Paspas Yapımı

Bütün kesme işlemlerini bitirdiyseniz; artık parçaları birleştirip paspası oluşturma aşamasına geçebilirsiniz.

Kolay Paspas Yapımı

Zaten kendinden delikli olan ana parçanızın deliklerinden kumaşları geçirmeye başlayın. Parçanın en kenarından başlayarak, bütün deliklerde aynı işlemi uygulayın: Kumaş parçasını bir delikten sokup tam yanındaki delikten çıkarın ve düğüm atın. Kolay Paspas Yapımı

Bu işlemi bütün parçalar bitene kadar yapın. Zaten paspasın yeterli şekilde olup olmadığını da göz kararı anlayabilirsiniz. Eğer bütün delikler bittiği halde paspasınız size sönük görünüyorsa; deliklere biraz daha kumaş ekleyebilirsiniz.

Çiçek gibi görünecek bu harika paspası herkes çok beğenecek!

Kolay Paspas Yapımı

Dilerseniz paspasınızı farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Odanıza göre farklı şekil ve boyutları tercih edebilirsiniz; sadece alt tabakayı o şekilde kesip yine aynı işlemleri yapmanız yeterli. Bu da yuvarlak yapılmış bir paspas:

Kolay Paspas Yapımı