Kapat

Kolay Sabun Bezi Lif Modelleri

Anasayfa
Lif Modelleri Kolay Sabun Bezi Lif Modelleri
Pembe beyaz lif örneği

Genellikle banyolarda kullanılması tercih edilen sabun bezi modelleri, lif olarak da bilinmektedir. Kese gibi işlem gören sabun bezleri, kirlerden kurtulmanın en garantili çözümüdür. Ayrıca farklı modellerle tasarlandıkları zaman, banyoya da hoş bir görünüm kazandırmaktadır. Türk bayanları örgü örme alanında, en iyi hayal gücüne sahip bayanlardır. Öyle ki, geçmişten günümüze kadar bir çok örgü modeli daha da yenilenerek önemini yitirmemiştir. Örgü ile yapılan ürünler, hem rahat ve kolay kullanıma hem de oldukça şık bir görünüme sahiptir. Bu sebeple her yaş grubuna ve cinsiyete sahip kişiler, örgü modellerini tercih edebilir. Örgü işi, patiklerden kazaklara, yelek ve hırkalardan örtü modellerine kadar her alanda kullanılmaktadır. Fakat şüphesiz herkesin ortak ve en fazla kullandığı örgü işi, sabun bezleri ve liflerdir. Bu sebeple en yeni lif modelleri örnek alınabilir.

Hazır olarak satılan liflere göre daha uzun süre dayanıklı olan ve model desenleri ile göz kamaştıran sabun bezi örnekleri son derece şık olan banyo araçlarındandır. Sabun bezleri, iki türlü yapılabilir. İlk olarak tek katlı liflerden bahsedebiliriz. Bu modellerde, lifler içerisine desenler girebileceği gibi lif modellerinin üstlerine motif işlemeleri de yapılabilir. Diğer bir model ise eldiven gibi içi boş olan, çift taraflı liflerdir. Bu modellerin içlerine sabun konularak daha kolay bir temizlik yapılabilir. Çok daha farklı ve klasik olmayan bir sabun bezi modeli oluşturulabilmesi için iki taraftaki desenlerin farklı olması gerekir. Ayrıca sabun bezleri daha yumuşak iplerle yapılırsa sabunun köpürtülmesi daha kolay sağlanır.

Örgü Sabun Bezi Lif Modelleri

Çoğu kişi, banyolarda lifleri aksesuar olarak da tercih etmektedir. Bunun  için banyolarda, küçük veya orta boyutlarda hasır sepetler tercih edilebiliyor. Hasır sepetler içerisine, en yeni modeller ile örülmüş birbirinden farklı ve şık örneklere sahip olan sabun bezleri konulmaktadır. Liflerin bir köşede unutulmasını istemeyen ve onun görselliğinden faydalanmak isteyen her bayan, bu gibi yöntemleri banyolarında tercih edebilir. Bunun dışında tığ işiyle, sabunların büyüklük ve küçüklük boyutlarına göre, sabun bezleri hazırlanabilir. Çocuklar da sabun bezlerini bu sayede daha kolay kullanabilir. Basit ve kullanışlı olan tığ işi sabun bezi örnekleri, her eve lazım banyo gereçlerinden olduğu için, bütün bayanlar bu örnekleri tercih edebilir.