Kapat

Konserve Kutularından İçecek Standı Yapımı

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Konserve Kutularından İçecek Standı Yapımı
Konserve Kutularından İçecek Standı Yapımı

Evlerimizden çıkan çöpler içinde, farkına bile varmadığımız dekoratif cevherler olduğunu biliyor muydunuz? Her gün tüketip çöpe attığımız onlarca ambalajdan harika dekorasyon ürünleri ortaya çıkabilir. Özellikle de konserve kutularından… Farklı boyutlarda birçok konserve kutusu içinde evimize giren yiyecekleri tüketip, kutularını çoğu zaman atıyoruz. Oysa, o metal konserve kutularından harika bir içecek standı yapabilirsiniz. Dolaplarınızda en çok yer kaplayan şeylerden biri olan içecekleriniz, evinizde bulunan şaraplarınız, farklı şişeleriniz için yapabileceğiniz bu içecek standı adına çok az malzemeye ihtiyacınız var:

 Öncelikle en büyük boy birkaç adet metal konserve kutusunu atmayıp biriktirmeniz gerekiyor.
 Biriktirdiğiniz konserve kutularını boyamak için dilediğiniz iki renkte metal boyası,
 Silikon ve silikon tabancası,
 Kesici alet.

Konserve Kutularından İçecek Standı Yapımı

İlk olarak, kafanızda tasarımınızı kesinleştirdikten sonra kesici alet yardımıyla konserve kutularının tabanını kesmeniz gerekiyor. Üstünde ve altında hiçbir parça kalmaması, bir boru gibi görünmesi gereken konserve kutularınızı düzgünce şekle sokun. Sonraki adım, konserve kutularını boyamak. Konserve kutularınızın önce iç kısımlarını seçtiğiniz bir renkte boyayın. Dilerseniz rengarenk, dilerseniz tek renk boyayabilirsiniz. Boya aşamasında sprey boyaları tercih etmeniz, daha kolay ve hızlı işlem ypamanızı sağlayacaktır.

Konserve Kutularından İçecek Standı Yapımı

İçlerini boyadığınız konserve kutularının dış kısmını tek renk boyayarak, kurumaya bırakabilirsiniz. Konserve kutularının düzgün bir şekilde kuruduğundan emin olduktan sonra, sırada onları bir araya getirerek içecek rafınızı oluşturmak var. Yan kısımlarına silikon sıkarak yapıştırdığınız konserve kutularınızı, çabuk yapışması ve kaymaması için klipslerle tutturarak kurumaya bırakabilirsiniz. İstediğiniz şekilde ve uzunlukta yapabileceğiniz içecek standınız hazır bile! Artık içeceklerinizi orada sergileyebilirsiniz ya da fazla yer kaplayan meşrubat şişelerini bu rafa koyarak, mutfağınızda yer kazanabilirsiniz.

Konserve Kutularından İçecek Standı Yapımı