Köpek Balığı Kalem Kutusu Yapımı

Çocuklarınız için okulda kullanacakları, güzel ve eğlenceli bir kalem kutusu yapmak ister misiniz? Bu basit kalemlik, çocuklarınızın çok hoşuna gidecek. Piyasada bulunan sıradan kalem kutuları ve çantaları yerine, kimsede bulunmayan ve herkesin çok beğeneceği bir kalem kutusu çocuğunuz çok mutlu edecektir. Kısa bir sürede bitireceğiniz, sadece biraz dikiş yeteneği gerektiren bu kalem kutusunun yapımı da oldukça kolay. Bu köpek balığı kalem kutusunun yapımı için size gereken malzemeler de şöyle:

-Birbirine yakın renk ve desenlerde birkaç parça kumaş,
-İç astar yapımı için kalın bir kumaş,
-Küçük bir parça kırmızı kumaş,
-Küçük bir fermuar,
-İki adet düğme.

Patchwork yapanlar için bu köpek balığının yapımı daha kolay çünkü üstünü patchwork şeklinde yapacağız. Farklı kumaş parçalarını keserek birleştirin ve aşağıdaki balık formunu oluşturun. Puzzle gibi birbirini tamamlayacak parçalar kesmeniz gerekiyor. Kolay yolu için; pelür kağıda bu balık formunu çizin ve üzerine kestiğiniz kumaş parçalarını takıp o formda kesin. Bu balık şeklinden iki adet, eşit büyüklükte yapın.

Köpek Balığı Kalem Kutusu Yapımı

Bu balık formunun aynısından keseceğiniz iki adet kalın iç astarın da kenarlarını ve ortasını dikin ve bu astarları da yukarıda görüldüğü gibi patchwork balık kumaşınıza birer tane dikin. Elinizde içi astarlı olan, kalın iki adet patchwork balık formunuz olacak. Bu balıklardan birinin ağız kısmına, yarım daire şeklinde kestiğiniz kırmızı kumaşı dikin. Bu kırmını kumaş, balığınızın ağzı olacak.

Balığın sırtındaki yüzgeci için üçgen iki parça kumaş kesin, bu kumaşları birbirine dikin ve balığın sırt kısmına yüzgeci ekleyin.

Bu iki balık kumaşı tersten birbirine dikin ve yüzünü çevirin. Balık formunda bir çanta oluşacaktır. Bu balığın ağız kısmına fermuarı da dikin ve gözleri için iki adet düğme kullanın. Balık formundaki kalem kutunuz bitti!

Köpek Balığı Kalem Kutusu Yapımı

Bu balığı çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz: Çocuklarınızın boyalarını ya da kalemlerini koyacağı bir kalem kutusu, kendi makyaj malzemeleriniz için bir çanta, banyoda pamuk koyacağınız bir kese… Seçim sizin.

Köpek Balığı Kalem Kutusu Yapımı

“Köpek Balığı Kalem Kutusu Yapımı” için 2 cevap

Yorumlar kapatıldı.