Köpek Kıyafeti Yapımı

İnsanların evcil hayvanlarını çocukları gibi gördüğünü, onları sınırsız bir sevgi ve bağlılıkla sevdiğini, bu sevginin karşılıklı olduğunu çok iyi biliyoruz.

  • 30 Mayıs 2017
  • Köpek Kıyafeti Yapımı için yorumlar kapalı

Köpek Kıyafeti Yapımı

İnsanların evcil hayvanlarını çocukları gibi gördüğünü, onları sınırsız bir sevgi ve bağlılıkla sevdiğini, bu sevginin karşılıklı olduğunu çok iyi biliyoruz. Bir köpeğiniz varsa; sizi koşulsuz sevecek bir dosta sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Peki bu kadar çok sevdiğiniz, sizi her durumda seven ve hep yanınızda olan, çocuğunuz gibi görüp koruduğunuz köpeğiniz için bir kıyafet dikmeye ne dersiniz? Hemen hemen hergün dışarı çıkartılan köpekleriniz için; özellikle de soğuk günlerde onları sıcacık tutacak olan rahat ve güzel bir kıyafet yapabilirsiniz. Genelde çok pahalı olan evcil hayvan ürünleri arasında en yüksek ve gereksiz fiyatlara sahip olanlar evcil hayvan kıyafetleridir. En ucuz dükkanlarda bile 50 TL gibi bir fiyatın altında evcil hayvan kıyafeti bulamazsınız. Bunun yerine evdeki artık kumaşlarla bile hiçbir bütçe ayırmadan yapabileceğiniz basit ama hazır alınmış kadar güzel duran bir köpek kıyafetine sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler:

-Bir adet desenli, bir adet de desenlerin renkleriyle uyumlu olan düz renkte iki adet polar kumaş,
-Model kağıdı,
-İki adet cırt cırt,
-Dikiş malzemeleri.

Köpek kıyafetinin yapımına başlamadan önce, aşağıda gördüğünüz şekilde bir model çıkarmanız gerekiyor.

Köpek Kıyafeti Yapımı 1

Kıyafetin görünümü, deyim yerindeyse kollarını açmış bir oyuncak vücudu gibi görünecek. Bir de boyun kısmı için yaka yapacağınız, yukarıda gördüğünüz dikdörtgen formda bir modele ihtiyacınız var. İki kumaştan da aynı parçayı kesin. Yaka için de yine iki kumaştan da parça kesin ve bu iki parçayı birbirine dikin. Diktiğiniz yakayı, üst kısım için seçtiğiniz desenli kumaşın kol gibi görünen iki küçük kısmının ortasına aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi dikin.

Köpek Kıyafeti Yapımı 2

Ardından, iki ana parçayı da birbirine dikmeniz gerekiyor. İki parçayı çevrelerinden birbirine diktikten sonra, kol gibi görünen dört çıkıntıya aşağıda görüldüğü gibi cırt cırtları da ekleyin.

Köpek Kıyafeti Yapımı 3

İşte köpeğinizin kıyafeti hazır; artık dışarı çıkarken üşümemesi için köpeğinize kıyafetini giydirebilir ve aynı zamanda daha sevimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Köpeğinizin rahatça giymesi için bacaklarını geçirerek sırtından cırt cırtlayabileceğiniz rahat ve şık bir kıyafet dikmiş oldunuz.

Köpek Kıyafeti Yapımı 4

İşte bu da köpek kıyafetinin bitmiş hali:

Köpek Kıyafeti Yapımı 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,632 Saniyede Olu