Kapat

Küçük Kapaklı Kek Standı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Küçük Kapaklı Kek Standı Yapımı

Kapaklı kek standları, son yıllarda çok kullanılıyor ve hemen hemen her yerde karşımıza çıkıyor. Özellikle bu standların cam kapaklı ve farklı boyutlarda olanı; kekten kurabiyeye kadar birçok hamur işini depolamak için kullanıldığı gibi farklı yiyecekler için olan farklı boyutları da her türlü saklama ve koruma görevini görüyor. Bu standların dilediğiniz boyutta olanlarını bulamıyorsanız, farklı yiyecekleri saklamak için küçük boyutlu ve güzel modelleri arıyorsanız; artık piyasadaki sıradan modelleri almak zorunda değilsiniz. Evdeki malzemelerle bile yapabileceğiniz, k endinize göre farklı tasarımlar ortaya çıkarabileceğiniz küçük kapaklı koruma standlarını birkaç dakika içinde yapıp bitirebilirsiniz. Bunun için gereken malzemeler de çok basit:

Malzemeler:
-Cam bardak, Büyük cam vazo, borcam,
-Hepsinin altına uyacak boyutta ahşap kesme tahtası ya da ham ahşap kestirme parça,
-Vernik,
-Küçük ahşap tokmaklar,
-Yapıştırıcı.

Küçük Kapaklı Kek Standı Yapımı 1

Farklı boyuttaki bu kapaklı standların yapımına başlarken; ilk olarak seçtiğiniz ahşap tablaları iyice düzgün bir şekilde verniklemeniz gerekiyor. Verniklediğiniz bu parçaları birkaç saat kurumaya bırakın.

Küçük Kapaklı Kek Standı Yapımı 2

O parçalar kururken, siz de seçtiğiniz cam parçaları hazırlamakla işe devam edin. Seçtiğiniz camları ters çevirerek normalde tabanına gelen düz kısmının tam ortasına tutkalladığınız tokmakları yapıştırın. Bütün parçalar için aynı işlemi yapın. Borcamdan yaptığınız büyük kek standı için ayak yapmak istiyorsanız; ters çevirerek ahşap parçanın tabanına tabanından yapıştırdığınız küçük bir cam kaseyi kullanabilirsiniz.

O da kuruduktan sonra, cam standlarınız hazır olacak. İşte bu kadar basit; yorulmadan, dilediğiniz boyutta stand hazırlamış olacaksınız. Dilediğiniz gibi saklama ve koruma görevinde kullanabileceğiniz bu standları kendi malzemelerinizle dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. Her türlü yiyeceğinizi saklayabileceğiniz bu standlarda; dilerseniz peynir gibi kahvaltılık ürünleri hazneleyebilir, dilerseniz yaptığınız hamur işlerini korumak için de kullanabilirsiniz. Farklı versiyonları için; küçük cam kaseleri ya da kadehleri de kullanabilirsiniz.

Küçük Kapaklı Kek Standı Yapımı 3

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir