Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı

Evdeki eski ahşap mandallardan harika bir çerçeve yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

  • 05 Mayıs 2017
  • Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı için yorumlar kapalı

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı

Evdeki eski ahşap mandallardan harika bir çerçeve yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik bu çerçeveyi dilediğiniz şekilde de kullanabilirsiniz: fotoğraf çerçevesi, notluk, sallama çay tutacağı… Yapımı çok basit olan ve fazla malzeme gerektirmeyen bu mandal çerçeve için size gereken malzemeler ise şöyle:

-Kalın karton ya da mukavva,
-Ahşap mandallar,
-Renkli akrilik boyalar ya da renkli yapışkanlı kağıtlar,
-Dilerseniz küçük bir parça ayna.

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı 1

Sadece birkaç dakikada yapıp bitirebileceğiniz bu dekor evinize renk katacak. Önce kartondan yukarıdaki şekilde görülen yuvarlak çerçeve formunu kesin. Dilerseniz bu formu kare gibi farklı şekillerde de tercih edebilirsiniz. Ardından, ahşap mandalları dilediğiniz renklerde boyayın ya da dilerseniz renkli ve desenli yapışkanlı kağıtları mandalların düz kenarları şeklinde kesip yapıştırarak da aynı görselliği elde edebilirsiniz. Mandalları boyarsanız kurumaya bırakın ve ardından karton halkayı da farklı bir renkte boyayıp yine kurumaya bırakın. Hepsi kuruduktan sonra mandalları eşit aralıklarla kartonun çevresine takın.

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı 2

İşte mandallı çerçeveniz bitti bile! Yapımı bu kadar basit olmasına rağmen görsel açıdan harika bir görünüm sergileyen bu çerçeveyi dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bir farklı versiyonu olarak; bu halkayı deliksiz, düz bir yuvarlak ya da kare halinde keserek orta kısmını tamamen kapatacak şekilde ayna yapıştırabilir, hem ayna hem de fotoğraf çerçevesi olacak bir duvar dekoru elde edebilirsiniz.

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı 3

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı 4

İşte bunlar da aynalı modellerin görünümü:

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı 5

Kullanışlı Mandal Çerçeve Yapımı 6

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
68 Sorgu Yapıldı. 0,754 Saniyede Olu