Kapat

Kullanmadığınız sandalyeleri değerlendirin

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kullanmadığınız sandalyeleri değerlendirin

Modası eskide kalmış veya artık kullanmadığınız ve bir kenara koyduğunuz yer kaplayan ama yine de atmaya kıyamadığınız bir sandalyeleriniz varsa bu yazı tam size göre demektir. Şimdi sandalyelerinizi o sıkış tıkış yerlerden çıkarın ve onları yüzel bir mobilyaya nasıl çevireceksiniz öğrenin.

Malzemeler:
2 adet ahşap sandalye
Zımpara
Ahşap boyası (istenilen renkte)
Cila

Öncelikle yapmanız gereken şey eğer varsa sandalyelerin üzerinde bulunan kumaşı sökmeniz. Sandalye resimdeki gibi çıplak bir biçimde kalmalı.

Kullanılmayan sandalyeleri değerlendirme 1

Daha sonra marangoza giderek sandalyelerin sadece arka kısmı kalacak şekilde kestirerek resimdeki gibi sandalyelerin ölçüsüne uyacak dikdörtgen bir parça hazırlatın.

Kullanılmayan sandalyeleri değerlendirme 2

Bundan sonrası tamamen sizin zevkinize kalıyor. Öncelikle sandalyelerin üzerindeki cilalı ve boyalı kısmı kalın bir zımpara yardımı ile iyice çıkarın. Sonrasında evinize ve mabilyalarınıza uyacak bir renk seçip yeni mobilyanızı boyayın. Sonrasında yapacağınız şey ise cilalamak ve yeni sedirinizin üzerine bir minder atıp güzelce kahvenizi yudumlamak olacaktır. Bu güzel mobilyayı nereden aldığınızı soran eşinize ve dostunuza da gerine gerine ben yaptım demenin keyfi de bir başka olacaktır.

Kullanilmayan sandalyeleri degerlendirme 3