Kapat

Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı
Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı

Gelişen teknoloji sonucu elimizden düşmez bir hale gelen cep telefonları, hepimizin sürekli yanında taşıdığı bir aksesuarımız. Telefonunuz için güzel bir telefon kılıfı yapmaya ne dersiniz? Telefonlar için birçok farklı kılıf alternatifi olsa da, kendiniz yapacağınız kullanışlı ve şirin bir kılıf hepsinden daha farklı ve güzel olacaktır. Bu kılıfın işe yarayan başka bir özelliği daha var: Ayrıca kulaklığınızı da tutabiliyor! İşte bu şirin telefon kılıfı için size gereken malzemeler:

-Kalın bir kumaş,
-Dekoratif şekiller için küçük keçe kumaş parçalar,
-Cırt cırt,
-İğne, iplik.

Kılıf için seçtiğiniz kalın kumaştan, aşağıdaki gibi yumuşak köşeli iki adet dikdörtgen kesmeniz gerekiyor. Bu dikdörtgenlerin ölçüsü; her telefona uyması açısından 11,3 cmx7,6 cm olmalı. Bu kestiğiniz dikdörtgenin üst kısmında iki yuvarlak kulak formu da kesmeyi ihmal etmeyin.

Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı

Bu parçaları kesip birbirine üç kenarından dikin ve kulakların olduğu üst kısmı açık bırakın. Kılıfın ön kısmına, küçük keçe parçalarından keseceğiniz dekoratif parçalarla süsler yapın. Ayıcığın kulak içleri için iki küçük yarım daire, burnu için bir yuvarlak ve gözleri için küçük, siyah iki yuvarlak, burnunun üstü için küçük bir kalp, üzerini süslemek için birkaç kırmızı küçük kalp ve ağzını da kalın bir iple nakış şeklinde yapabilirsiniz. Tabi ayıcık kılıfın suratını ve diğer kısımlarını dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz; kendi zevkinize uygun bir şekilde süsleme yapabilirsiniz.

Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı

Fon için seçtiğiniz kumaştan, iki adet kol kesmeniz gerekiyor. Bu kolları iki kenara karşılıklı olarak dikin ve uçlarına da cırt cırt ekleyin. Kılıfınız hazır bile! Artık telefonunuzu içine, öndeki kolların bulunduğu cırt cırtlı kısıma da kulaklığınızı rahatlıkla koyabilirsiniz.

Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı

Güle güle kullanın! Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı

“Kumaş Telefon Kılıfı Yapımı” üzerine 2 yorum

  1. Işıl says:
  2. Eylul says:

Yorumlar kapalı.