Kapat

Kurdele Nakışı Mutfak Takımı Modelleri

Anasayfa
El İşleri Kurdele Nakışı Mutfak Takımı Modelleri
Kurdele nakışı mutfak havluları

Havlu kenarları, peçete takımları, raf örtüleri, masa örtüleri, sehpa örtüleri gibi mutfak takımlarına yapılan kurdele nakışları, çok modern ve şık bir görünüme sahiptir. Kurdele nakışları yapılırken, genellikle çiçek motifleri kullanılır. Peçeteler veya diğer takımlar üzerine öncelikle ip ile yaprak ve sap gibi detaylar nakışla işlenir, sonrasında ise kurdele ile yapılacak çiçek bölgesi belirlenerek, kurdele nakışı hazırlanır. Kurdele nakışı mutfak takımları, kolay bir el işi ile yapılmaz. Zahmetli bir iş olan kurdele nakışları, aynı zamanda yatak odaları, salon takımları ve aksesuarlarda da kullanılabilen bir modeldir.

Kurdele nakışı mutfak takımı örnekleri içerisinde bulunan modeller, meyve motifleri, sebze motifleri, çiçek motifleri gibi örneklerden oluşmaktadır. Meyve motifleri çoğunlukla peçetelikler için hazırlanmaktadır. Kurdele ile yapılan nakış işlerinde, isteğe göre tüm motif kurdele ile yapılabileceği gibi yarı iplik yarı kurdele nakışı da kullanılabilir. Birbirinden hoş renklerle tasarlanmış olan gelincik, gül ve bahar çiçeklerinin hakim olduğu kurdele nakışlı mutfak takımı modelleri, bu sezonda en çok aranan örneklerden olmuştur. İnce kurdelelerin kullanıldığı nakışlara ek olarak boncuklar da, mutfak takımlarına ayrı bir hava katabilir. Süsleme alanında kullanılabilecek, pul gibi diğer aksesuar çeşitleri de kurdeleli nakışları zenginleştiren örneklerdendir.

Kurdele Nakışı Mutfak Takımı Modelleri

Kibar ve narin örnekler, peçetelik ve masa örtüsü gibi dikkat çeken ürünlerde kullanılırken, biraz daha iri ve kalın, saten kurdelelerden oluşan büyük hacimli nakışlar, mutfak havluları ve raf örtüleri için kullanılmaktadır. Kurdele nakışı mutfak takımları, el becerisine ve zamana sahip olan her bayanın ekmek kapısı haline gelmiştir. Görselliği ve ilgi çekiciliği sayesinde, yeni sezonun vazgeçilmez örneklerinden olan nakış işlerini yapan bayanlar, bu hazırlanmış ürünleri satarak, evlerine ek gelir getirerek katkıda bulunuyorlar. Bu işi öğrenmek isteyen hanımlar için de, ücretsiz veya çok az ücreti olan yerler, el işi kursları vermektedir. Bu işe heves eden ve örneklerini tasarlamak isteyen hanımlar, bu kursları tercih ederek, kendilerini geliştirip, hünerlerini gösterebilirler. Çok eski zamanlardan günümüze gelen, gerçek el emeği nakışların örnekleri de bu kurslarda veya internet sayfalarında gösterilmektedir.