Kapat

Kurdele Nakışı Salon Takımları

Anasayfa
El İşleri Kurdele Nakışı Salon Takımları
Kurdele Nakışı Papatya

Türk bayanları, geçmişten günümüze kadar geçen dönemde, el becerileri ve çeşitli el hünerleri ile dillerden düşmemektedir. Bu alanda yapılan hobilerde de çok fazla kendinden söz ettiren bayanlarımızın kimileri örgü işinde iyi iken kimileri tığ işi, kimileri iğne oyaları, kimileri ise kurdele nakışlarında iyi beceriye sahiptir. Hangi alanda olursa olsun, bizim hanımlarımız mutlaka becerilerini gösterecek yeteneği bizlere sergilerler. Yeni dönemde karşılaştığımız en çok tercih edilen örneklerden bir tanesi de kurdele nakışı salon takımı örnekleridir. Nakış işi kimilerine göre zor kimilerine göre de kolay bir el işidir. İşleme ile birlikte kurdelelerin kullanılması, birçok bayan tarafından çok karışık olarak algılansa da aslında kolay öğrenime sahiptir.

Kurdele nakışı salon takımları, pamuklu kumaşların üzerine işlenerek yapılmaktadır. Salonlarınızda hakim olan renklere veya salonunuzdaki mobilyalarda kullanmış olduğunuz renklere uygun olarak bir kumaş ve işleme malzemeleri seçebilirsiniz. Bu ürünler zaman zaman mutfaklarda veya yatak odalarında da kullanılabilecek ürünlerdir. Ama genellikle salonlar için tercih edilirler. Çünkü misafirlerin de konuk olduğu salonlar, diğer alanlara göre biraz daha şık ve gösterişli olmalıdır, bayanlarımızın gözünde.

Kurdele Nakışı Salon Takımları

 

Kurdeleler genellikle çok fazla işte kullanılmazlar. Hiç işe yaramayacağı düşünülen malzemelerden bir tanesi olan kurdeleler, aslında nakış işi ile birleşince harika modelleri karşımıza çıkarıyor. Kurdele nakışı salon takımı örnekleri arasında bu güzellikleri çok kolay ayırt edebilirsiniz. Tül kurdeleler, saten kurdeleler, o kumaşların üzerine muntazam bir şekilde işlenir ve bambaşka modeller oluşur. Renkler ve yapılacak desenler, kişinin kendi zevkine göre veya mobilyalarına uyum sağlayabilecek şekilde seçilirse, çok daha özenli ve güzel çalışmalar ortaya çıkacaktır. Çünkü yapılan işin kişinin içine sinmesi ve kullanılacağı ortama uyum sağlaması da çok büyük önem taşımaktadır. Pembe ve kırmızı çiçekler ile yapılan takımlarda kullanılan yeşil tonlu yapraklar, bu sezonda herkesin tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Bunun yerine geometrik desenler ve diğerlerine göre ilginç olan modeller de kullanılır ise, çok daha güzel kurdele nakışı salon takımı modelleri ortaya çıkmış olacaktır.