Kapat

Kurdeleli yazma oyası yapılışı

Anasayfa
İğne Oyası Kurdeleli yazma oyası yapılışı

Yazma oyaları yapan bayanlar için güzel bir model ile devam ediyoruz. Kurdeleli yazma oyası yapılışı ile yazma kenarlarını süsleme vakti!

Yazma kenarları için oyalar yapan bayanlara anlatımlı oyalar paylaşmaya devam ediyoruz. Bayanlar genellikle yazma kenarlarını iğne oyası ile süslemeyi tercih ettikleri için anlatımlı iğne oyaları paylaşımlarına ağırlık veriyoruz. Yazma ve tülbent kenarlarını süslemek için yapılan oya modellerinin de anlatımları çok fazla ilgi görüyor. Bu da demek oluyor ki günümüzde başörtüsü olarak yazma ve tülbent tercih eden bayanların sayısı bir hayli fazla. Ev hanımları da evde oturmaktan sıkılmamak için kendilerini el işlerine yönlendiriyor. Bunlar arasında iğne oyaları ve tığ işleri ile uğraşan bayanların sayısı pek de az değil.

Kurdeleli yazma oyası yapılışı 9

İğne oyaları ile bir çok el işleri yapılabilmektedir. Yazmalar, havlu kenarları, tesbih oyaları ve daha neler neler. Yalnız en çok da yazma ve tülbent yapılışında iğne oyaları kullanılıyor. Kurdeleli yazma oyası yapılışı için de iğne oyasına ihtiyacımız var. İğne, ip, kurdele ve yazma ile çok güzel bir başörtüsü elde etmek için kurdeleli yazma oyası yapılışı resimlerini inceleyin.

Yukarıdaki resimleri sırası ile incelerseniz bu güzel oya örneğinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Zaten iğne oyası biliyorsanız ilk bakışta nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Eğer iğne oyasına yeni başlıyorsanız resimleri dikkatli incelerseniz bu güzel modeli yapmakta zorlanmazsınız. Boncuklu iğne oyası tülbent yapılışı paylaşımını ziyaretçilerimiz çok beğenmişti. Umarım bunu da beğenirsiniz ve paylaşırsınız.

Eğer oya modelleri arıyorsanız ilk olarak mutlaka yeni hobiler sitesine uğramalısınız. Çünkü sitemizde yüzlerce oya örnekleri yer alıyor. Hem anlatımlı oyalar hemde normal oyalar örnek amaçlı yer alıyor. Ben iğne oyası sevmiyorum tığ oyaları arıyorum diyorsanız o da sitemizde var. Elinizde bulunan yazma, tülbent, havlu ve farklı el işlerinin desenlerine uygun, sitemizde oya modelini bulacağınızdan eminim. Yeni hobiler sitesini aklınızda tutun ve iğne oyaları, tığ işleri denince aklınıza gelecek ilk site olarak benimserseniz sitemizde paylaşılan el işlerini kaçırmamış olursunuz. Sitemizi gezmekten sıkılıp yorulmayacaksınız. Çayınızı alın ve siteyi gezmeye koyulun !

Örnek için Ayşegül Iptas Kuzu hanıma teşekür ederiz.