Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı

Bahar aylarında kendini göstermeye başlayan çiçekler, şu anda her yeri bezemiş durumda.


Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı

Bahar aylarında kendini göstermeye başlayan çiçekler, şu anda her yeri bezemiş durumda. Güzel renkleri, kokuları, görünümleriyle herkesi büyüleyen harika çiçekler kuruyup döküldükleri zaman üzülmenize gerek yok; çünkü onlarla harika resimler yapabilirsiniz. Son zamanlarda birkaç sanatçının en çok tercih ettiği resim kolaj objelerinden biri olan kuru çiçekler ve bitkilerle harika moda tasarım çizimleri ya da evinize asmak için güzel tablolar yapabilirsiniz. Sadece aşağıda da gördüğünüz gibi basit bir kadın eskizi çizmeniz gerekiyor. Ardından rengarenk birbirinden farklı çiçek modellerini üstüne yapıştırıp kendi elbise tasarımınızı oluşturmanız, çiçekten bir elbiseyle resmi taçlandırmanız yeterli. Hem çizim, hem moda tasarım, hem de dekorasyon konusunda hobileri olan ve bu konulara ilgi duyanların bayılacağı bu fikri siz de sevebilirsiniz. Hem kuruyan çiçeklerini atmak yerine değerlendirmenizi sağlayacak, hem de farklı bir hobi olarak sizi mutlu edecek bu fikir için birkaç örneğe göz atabilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 1

İlk olarak yapacağınız elbise modeline elinizdeki çiçekleri de düşünerek karar vermeniz gerekiyor. Otlardan elbisenin askılarını, büyük çiçeklerden eteğini,  farklı renkteki çiçeklerden oluşan güzel bir kolaj elbiseyi yapabilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 2

Bu modelde olduğu gibi kısa bir elbise yapmak için; kuru menekşelerden elbisenin üst kısmını, bir parça yeşil yaprakla elbisenin omuz detayını, etekler için de uzun taç yapraklı bir çiçek modelini seçerek güzel bir elbise oluşturabilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 3

Çok ince yaprakları şeffaf bir tülmüş gibi kullanarak, üstüne farklı küçük çiçeklerden detaylar yapıp güzel bir elbise elde edebilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 4

Tamamen hayal gücünüzü kullanarak fantastik elbise modellerini hayata geçirebilir, kendi tablolarınızı oluşturabilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 5

Tek renk çiçekleri bir arada kullanarak romantik elbiseler de yapabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki görselde olduğu gibi ince yaprakları şapka gibi kullanarak ve eteğin tüllerinde de bu detaylara yer vererek eteğin kıvrımlarına göre farklı çiçekler kullanıp güzel bir model oluşturabilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 6

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 7

Sadece elbise değil; küpe, kolye, ayakkabı gibi detayları da yine küçük çiçeklerden yapabilirsiniz. Küçük bir çiçekten elbisenin üstünü, gül yapraklarından da etek kısmını yapmanız mümkün.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 8

Çiçeklerin yanında yine doğayı çağrıştıran tüy gibi detaylara da yer verebilirsiniz.

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 9

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 10

Sadece çiçekler değil, farklı çimenler ve yeşillikler de elbiselerinizin özellikle eteklerini yaparken yardımcınız olabilir

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 11

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 12

Sadece çiçekler değil, farklı çimenler ve yeşillikler de elbiselerinizin özellikle eteklerini yaparken yardımcınız olabilir

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 13

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 14

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 15

Kuru Çiçeklerden Resim Yapımı 16

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. elife karaca dedi ki:

    slm resimler harika görünüyor bende demek istiyorum kurumuş çiçeklerim var bir sorum olacak yapıştırıcı olarak ne kullandınız bunu bulamadım bir türlü ne ile nasıl yapıştırmalıyım ki düzgün dursun çıkmasın yda çiçeklerim heder olmasın

  2. elife karaca dedi ki:

    sitenizle fazla ilginiz yok galiba

BİR YORUM YAZ
77 Sorgu Yapıldı. 0,735 Saniyede Olu