Kapat

Kuşlu Oyuncak Yapımı

Anasayfa
Okul Öncesi Kuşlu Oyuncak Yapımı
Kuşlu Oyuncak Yapımı

Küçük çocukların rahatlıkla yapabileceği bir proje arıyorsanız; bu kuş yemliği yapımı projesi sizin için çok uygun! Basit yapımı, kolay bulunan malzemeleri ve çocukların güvenle yapabilme imkanıyla bu kuş yemliği harika bir oyuncak ve dekor olacak. Okullarda ve evde çocuklara yaptırılabilecek olan bu proje çocukların çok hoşuna gidecek.

Kuşlu Oyuncak Yapımı

Kuş yemliğinin yapımı için çocuklara gereken malzemeler şunlar:

-Kağıt havlu rulosu,
-Birkaç adet uzun pipet,
-Renkli kağıt,
-Keçe kumaş parçaları,
-Küçük ahşap mandal,
-Yapıştırıcı,
-Pet şişe kapakları.

Kağıt havlu rulosunu renkli kağıtla kaplayın. Altına yuvarlak bir parça keçe kumaş kesip onu da yapıştırın. Ruloda karşılıklı olarak birkaç delik açın ve pipetleri bir delikten sokarak karşısındaki delikten çıkarın. Bunlar kuşların dalları olacak. Pet şişe kapaklarından birini rulonun üstüne, diğerlerini de pipetlere yani dallara yapıştırın. Şekilde gördüğünüz gibi bir obje ortaya çıkacak:
Kuşlu Oyuncak Yapımı

Kapaklar kuşların yemlikleri olacak; o nedenle buraya kumaş ya da kağıt parçalarından yem gibi parçalar yapıştırın.

Sıra kuşların yapımında: Keçe kumaştan bir kuş formu, bir kanat ve bir de gaga kesin. Bu parçaları üst üste yapıştırın.

Kuşlu Oyuncak Yapımı

Kuşların alt kısmına da küçük ahşap mandalları yapıştırın. Artık kuşlarınız da hazır. Yemliğin dallarına kuşları kondurmak için mandalla takabilirsiniz. Artık çocuklar bu oyuncakla diledikleri gibi oynayabilir. Bu projeyi kendi başlarına, biraz yardım alarak da yapabilirler ve mutlu olabilirler.

Kuşlu Oyuncak Yapımı

Kuşlu Oyuncak Yapımı