Kutu İçecek Açma Halkalarından Bileklik Yapımı

En çok tüketilen şeylerden biri olan içecekler arasında tercihiniz kutu içeceklerden yanaysa; bundan sonra kutu içeceklerin metal açma halkalarını biriktirmeye başlayarak farklı ve özel tasarım bir bilekliğe sahip olabilirsiniz!


Kutu İçecek Açma Halkalarından Bileklik Yapımı

En çok tüketilen şeylerden biri olan içecekler arasında tercihiniz kutu içeceklerden yanaysa; bundan sonra kutu içeceklerin metal açma halkalarını biriktirmeye başlayarak farklı ve özel tasarım bir bilekliğe sahip olabilirsiniz! Sadece birkaç dakikada yapıp bitirebileceğiniz bu bileklik için 15-17 civarı metal açma halkasına ve dilediğiniz renklerde ince kurdeleye ihtiyacınız olacak! Bu malzemeleri edindikten sonra basit yapma işlemine geçebilirsiniz.

Açma Halkalarından Bileklik Yapımı 1

Edindiğiniz metal açma halkalarını ilk görselde görüldüğü gibi altta üç adet, üstte ortalanmış iki adet olacak şekilde koyun. Bu bileklik için aynı renk ya da iki farklı renk kurdele tercih edebilirsiniz: Kurdelelerden birini alın ve üstte gördüğünüz bütün deliklerden geçirin. Bu işlemi yaparken bir alttan, bir üstten geçirmeyi ihmal etmeyin. Alt taraf için de aynı işlemi tekrarlayın: Bu işlemler sonucunda bütün metaller birbirine bağlanmış olacak. Tam yanına yine aynı şekilde metal halkaları koyarak yine aynı işlemi tekrarlayın. Bileğinize uygun bir boyuta ulaştığında düğüm atarak bilekliği bitirin. Kurdele fazlalıklarını kesmeyin: Bilekliği taktığınızda o fazlalıkları bağlayarak kurdele yapın.

Açma Halkalarından Bileklik Yapımı 2

Bir diğer modelde kenarları üst üste binecek şekilde tek bir sıra metal halka kullanabilirsiniz. Kurdeleyi ortadan ikiye katlayın ve iki ucunu da birer delikten geçirerek bütün metal halkaları kurdeleye geçirip sonuna yine düğüm atın.

Açma Halkalarından Bileklik Yapımı 3

Daha kısa bir yöntem arıyorsanız; aşağıdaki gibi sadece kurdeleye yatay olarak, deliklerinden geçireceğiniz birkaç açma halkası da oldukça şık görünüyor!

Açma Halkalarından Bileklik Yapımı 4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,650 Saniyede Olu