Kuzu Tebrik Kartı Yapımı

Çocuklar yaratıcı ve eğlenceli fikirleri severler.

  • 15 Mart 2017
  • Kuzu Tebrik Kartı Yapımı için yorumlar kapalı

Kuzu Tebrik Kartı Yapımı

Çocuklar yaratıcı ve eğlenceli fikirleri severler. Bu kuzu şeklindeki tebrik kartı da bu ilgi çekici fikirlerden biri olacak. Yapımı basit olan ve küçük yaştaki çocukların bile rahatlıkla yapabileceği bu kuzu bir tebrik kartı olsa da; farklı amaçlarla da kullanılabilir. Dekor olarak ya da oyun oynamak amacıyla da kullanabileceğiniz bu kuzuya bayılacaksınız! Kuzu kartın yapımı için gereken malzemeler:

-Beyaz karton,
-Bir kutu pamuklu çubuk,
-Yapıştırıcı,
-Kalem ya da boya,
-Küçük ahşap mandal.

Bu kuzu projesini, eğer öğretmenseniz okulda çocuklara, anneyseniz de kendi çocuklarınıza rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Hatta bir yetişkin olarak bile birilerine hediye edebilirsiniz! Kuzu kartın yapımına başlamak için kartondan bir büyük, bir de küçük yuvarlak kesmeniz gerekiyor. Bu yuvarlaklardan büyük olanı kuzunun vücudu olurken, küçük olanı da kuzunun kafası olacak. Pamuklu çubukların saplarını neredeyse dipten kesin ya da koparın ve hazırlayın. Sonra da yapıştırıcı yardımıyla kartona şekilde görüldüğü gibi yapıştırın:

Tebrik Kartı Yapımı 1

Bütün çubuklar birbirinin üstüne gelecek şekilde yapıştırıldıktan sonra kuzunuzun vücudu bitmiş olacak. Sıra kuzunun kafasına geldi: Kuzunun kafası için sadece bir kenara içe bakacak şekilde üç pamuk yapıştırın ve iki adet de dışa bakacak şekilde kulak yapın. Bu kuzunuzun kafası olacak. Sonra da kalem ve boyalar yardımıyla kuzuya şirin bir surat yapın.

Tebrik Kartı Yapımı 2

Kuzunuzun suratı da bitti. Şimdi kuzunun kafasını vücuduna yapıştırmanız gerekiyor. Tabi bir de bacaklarını: Ahşap küçük mandalları ikiye bölüp her bir parçayı bir bacak olarak alt kısma yapıştırın. Son olarak, kuzunun arkasında bir karton parçası kesip yapıştırın ve bu kısmı kart olarak kullanın. Kızlar için kuzunun kafasına kurdele ya da boynuna boncuklu bir ip de eklenebilir. Kartınıza notunuzu yazın ve şirin kuzunuzu tamamlayın.

Tebrik Kartı Yapımı 3

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
69 Sorgu Yapıldı. 0,674 Saniyede Olu