Lahana Lif Modelleri

Hamarat hanımların vazgeçemediği en güzel örneklerden bir tanesi de lif örnekleridir.


Lahana Lif Modelleri

Hamarat hanımların vazgeçemediği en güzel örneklerden bir tanesi de lif örnekleridir. Hem yapımı basit hem de kullanımı daha garantili örneklerden olan lif örneklerinin de kendi içinde çeşitleri vardır. File modeller, çiçekli desenler, modern desenler, hayvan ve geometrik tasarımlı modeller, meyve modelleri, lahana lif modelleri gibi birbirinden güzel ve kullanışlı lif modeller bulunmaktadır. Her kategoride olduğu gibi bu alanda da her geçen dönem yepyeni örnekler ortaya çıkmaktadır. Lif modellerinde son dönemlerde en çok tercih edilen modellerden bir tanesi de lahana lif modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Nasıl ki lahana iç içe katmanlı bir bitkiyse, lahana lif modeli örnekleri de o şekilde katmanlı olarak yapılmaktadır. Tatlı ve cıvıl cıvıl renkleri seçerek örgü modelinize başlayabilirsiniz. Lahana lif örnekleri genellikle ortaya bir çiçek motifi oluşturularak yapılmaktadır. Seçtiğiniz motifin etrafını tığ işiyle doldurarak asıl lahana örgü işi modelini dışa doğru yapmanız gerekmektedir. Katmerli olarak elde edeceğiniz model gerçekten çok hoş bir görünüme sahiptir. Çoğu kişinin tercih ettiği bu örnekleri siz de sitemizden inceleyebilirsiniz. İster çeyizinize koyabileceğiniz, isterseniz de hediye edebileceğiniz bu şık ve güzel modeli yapması çokta zor değildir.

Lahana Lif Yapılışı

Lahana Lif Modelleri

Orta motifi oluşturarak etrafını dolduracağınız örgü lahana lif modelleri, sizin zekinize göre tercih ettiğiniz katmanda olabilir. Örneğin, ortada kullandığınız çiçek motifinizin etrafını, iki, üç, dört, beş katlı ya da daha fazla tercih edebilirsiniz. Örneklerinizi yaparken birçok renkten faydalanabilirsiniz. Çiçeğinizi daha canlı renklerden seçip etrafında daha pastel renkler kullanabilirsiniz. Ya da modelinizi gökkuşağı gibi tamamen canlı renklerin hâkim olduğu örneklerle süsleyebilirsiniz. Her ne şekilde yaparsanız yapın, model o kadar şık o kadar gösterişlidir ki, beğenisini asla kaybetmeyecektir. Örgü lahana lifler, yuvarlak olarak yapılan modellerdir. Kare veya dikdörtgen olarak yapılmazlar, çünkü modelin görselliği ancak yuvarlak modelde kendini göstermektedir. Siz de dilediğiniz renkteki modelleri yuvarlak olarak tasarlayarak, banyolarınızı, çeyizlerinizi bu örgü işiyle bütünleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
76 Sorgu Yapıldı. 0,662 Saniyede Olu