Kapat

Makaron Kurabiye Anahtarlık Yapımı

Anasayfa
Hobiler Makaron Kurabiye Anahtarlık Yapımı

Renkli ve iştah açıcı görüntüleriyle artık hemen hemen her yerde bulabileceğiniz makaron kurabiyelerin güzel ve sevimli bir anahtarlık olabileceğini biliyor muydunuz? Aynı makaron kurabiyeler gibi görünen, dilediğiniz renkte yapabileceğiniz bu makaron anahtarlık tasarımı oldukça basit ve sonuç olarak kullanışlı bir aksesuar oluşturuyor. Fermuarlı yapısıyla küçük bir depolama alanı da oluşturan bu makaron şeklindeki anahtarlığın yapımı için ihtiyacınız olanlar ise şöyle:

Malzemeler:

-Metal yuvarlak plaka, (Bu metal parçalar, anahtarlığınızın boyutunu oluşturacak. Bizim örneğimizde kullanılan metal yuvarlak parçalar, büyük rozetlerin içinde bulunan metal kısımlar. Siz de dilerseniz örneğe bağlı kalabilir, dilerseniz de daha büyük olması için metal kutu kapağı gibi farklı parçalar da kullanabilirsiniz.)
-Kahverengi ve beyaz keçe parçaları, (Örneğimizde kurabiye yer alıyor; siz dilediğiniz renkte makaron yapabilirsiniz.)
-Desenli iki küçük kumaş parçası,
-Beyaz küçük fermuar,
-Dikiş malzemeleri ve silikon.

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 1

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 2

Kahverengi keçe parçasından, metal yuvarlakların etrafını sarıp iç kısmına doğru uzanacak büyüklükte iki adet parça kesin. Beyaz keçe kumaş parçasından da tam yuvarlak metallerin boyutu kadar iki parça kesin. Kahverengi parçanın üstüne tam ortalayarak beyaz keçe parçaları dikin. Bu dikim işlemini yaparken kurabiyenin dekoratif görünümü için kahverengi iple küçük düğümler atarak dikin. Bu işlemden sonra kahverengi parçanın etrafına ip geçirin; bu ipleri bükerek küçük bir lastik olarak kullanacaksınız.

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 3

Metal parçaları bu kahverengi kumaşların içine sokup ipi lastik gibi kullanarak sıkın. Tercih ettiğiniz fermuarı alın; bu fermuarın tam olarak yuvarlak metalin etrafını saracak uzunlukta olması gerektiğini unutmayın. Fermuarın başıyla sonunu birleştirerek bir halka oluşturun ve bu ek yerine küçük kahverengi bir keçe kumaş parçasını yapıştırarak ya da dikerek tutturun ve ek yerinin görünmesini önleyin.

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 4

Fermuarın bir kenarına bir yuvarlak kahverengi parçayı, bir kenarına da bir diğer parçayı dikin. Fermuarın kenarındaki fazlalıkları da yine yuvarlak parçaların iç kısmına doğru dikin. Anahtarlığın ana hatları oluşmuş olacak. Fermuarı açtığınız zaman iç kısımda kirli bir görünüm oluşacak; bu nedenle desenli kumaş parçasından kestiğiniz iki adet yuvarlak parçayı iç kısımlara yapıştırarak bu görünümün oluşmasını önleyin.

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 5

Hatta dilerseniz bu kısımlara küçük yuvarlak aynalar yapıştırarak daha kullanışlı bir anahtarlık da oluşturabilirsiniz. Son olarak anahtarlığın kenarına anahtarlık metal ucu da taktıktan sonra, makaron şeklindeki bu sevimli anahtarlık tasarımınız bitmiş olacak.

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 6

Kurabiye Anahtarlık Yapımı 7