Kapat

Marul Lif Örnekleri

Anasayfa
Lif Modelleri Marul Lif Örnekleri
Yeni marul lif

Marul lif örnekleri, birçok bayanın yapmak istediği fakat zor olduğu için yapmaya cesaret edemediği modellerdendir. Lif modellerinin de diğer örgü ve el işlerinde olduğu gibi zor ve kolay yanları bulunmaktadır. Genellikle bu işe yeni başlayacak olan bayanlar, kolay modelleri tercih ederek, örgü örmeye alışmaya ve ısınmaya çalışırlar. Bir süre sonra bu konuda pratiklik kazanılınca, örgü örmek zevk vermeye başlar ve farklı model arayışları ortaya çıkar. Bu konuda bayanlar için, yeni sezonda örebilecekleri birbirinden güzel modeller bulunmaktadır. Marul lif örnekleri, lahana lif modeli, gül modelleri, baklava dilimli modeller, fanatiği olunan takımın örnekleri, çocuklar için hayvanlı modeller gibi örnekler, farklı tasarımlarla göz alıcı durmaktadır.

Marul Lifler Modellerinin Tercih Edilmesi

Lif örnekleri, çeyizler için, hediye vermek için, günlük kullanım için veya çocukları banyoya alıştırmak için tercih ediliyor. Ama marul lifler gibi, örmesi oldukça zahmetli ve kolay olmayan lif modelleri de kullanılmaya kıyılamaz örneklerdendir. Bu sebeple bu modeli bayanlar genellikle, kızlarının veya torunlarının çeyizlerine koyuyorlar. Çünkü çeyizlerde de şık ve göz alıcı modellerin olması, kültür değerlerimizin bir parçasıdır. Marul lif modeli yapılırken, diğer liflerde olduğu gibi öncelikle, istenilen renk ve modelde ana tema hazırlanıyor. Bu tema yuvarlak ve altıgen gibi bir tema olursa örneğin daha gösterişli olacağı kesinlikle unutulmamalıdır. Sonrasında ise yapılan lifi marul şekline dönüştürebilecek eklemeler kullanılıyor. Bu model öylesine gösterişli bir model ki, yapılışı her ne kadar karmaşık olsa da ortaya çıkan sonuç son derece şık ve mükemmel oluyor.

Marul Lif Örnekleri

Örgü marul lif modeli yapmak isteyen bayanlar, aradıkları zaman, modelin yapılışı hakkında bilgi sahibi olabilirler. Resimli olarak yapılmış ayrıntılı anlatımlar ile, modelin yapılışını öğrenmek mümkündür. Bu sayede son derece şık olan marul modelli lifler, birçok kişi tarafından öğrenilip, yapılabiliyor. Çoğu bayan bu modeli çeyizlik olarak tercih etse de hediyeli ve günlük kullanım alanlarında da kullanan hanımlar mevcuttur. Üst tarafı fırfırlı duran marul modeli için gerekli ayrıntıları herkes araştırabilir.