Kapat

Masaüstü Organizeri Kalemlik Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Masaüstü Organizeri Kalemlik Yapımı

Ofisinizde, çocuğunuzun çalışma masasında ya da kendi çalışma odanızda rahatça kullanabileceğiniz, masanızın üstünü düzenleyecek, güzel ve yaratıcı görünecek bir kalemlik-organizer yapmak aslında çok kolay. Sadece birkaç parça kartonla ve attığınız kağıt havlu rulolarıyla, herkesin dikkatini çekecek ve her türlü kırtasiye malzemenizi toparlayacak güzel bir masaüstü organizeri yapablirsiniz. Bunun için gereken malzemeleri kolayca bulabilirsiniz:

-Bir parça karton (Attığınız gevrek kartonları ya da deterjan kutuları bile olabilir.)

-Birkaç tane bitmiş kağıt havlu ve tuvalet kağıdı rulosu,

-Tutkal ya da silikon tabancası,

-Renkli, yapışkanlı kağıt,

-Organizerin altında kullanmak için bir tabla. (Bu tabla için herhangi bir tepsi, tabak, küçük hamur açma tahtası ya da ahşap pizza altlığı gibi fikirleri kullanabilirsiniz.)

-Alt tabakanızı ham ahşap bir üründen yapacaksanız; onu boyamak için uygun renklerde bir ahşap boyası.

Kalemlik Yapımı 1

Eğer ham ahşap bir parça bulduysanız ve organizerinizde bunu kullanacaksanız; işleme başlamadan bir süre önce bu parçayı dilediğiniz renge boyayın ve kurumasını bekleyin. Alt parça kururken, siz de diğer işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kalemlik Yapımı 2

Elinizde olan materyallere bakarak, kalem organizerinizin yerleşimine karar verin. Rulo ve kutuları tablanın üstüne koyarak, doğru yerleşimi bulun.

Kalemlik Yapımı 3

Kafanızda yerleşimi hayal ettikten sonra, karton kutuların diplerini kısa kutular halinde kesin. Elde ettiğiniz küçük kutuların ve ruloların dışına yapıştırmak üzere; her yerde bulabileceğiniz desenli yapışkan kağıtları kullanabileceğiniz gibi tekstil tutkalıyla yapıştırmak üzere kumaş ya da tutkalla yapıştırabileceğiniz renkli kağıt parçaları da tercih edebilirsiniz. Dış kağıdınızdan, rulo ve kutularınıza göre parçalar kesin ve kutularınızın etrafına o parçaları yapıştırın.

Kalemlik Yapımı 4

Kalemlik Yapımı 5

Dışını da renklendirmiş olduğunuz rulo ve kutularınızı, kurumuş olan alt tablanıza yapıştırmak için alt kısımlarına silikon ya da tutkal sürün ve karar vermiş olduğunuz yerleşime dayanarak, onları yerlerine sabitleyin.

Kalemlik Yapımı 6

Rulo ve kutuları, farklı renkli kağıt ve kumaşlardan yaparak renkli bir organizer elde edebileceğiniz gibi, daha sade bir şey istiyorsanız düz ve tek renkli bir materyalle de kaplayabilirsiniz. Bütün parçaları tablaya yapıştırdıktan sonra, kalem organizeriniz bitmiş olacak. Artık kalem, silgi, kalemtraş gibi farklı malzemelerinizi kendi gözlerine yerleştirerek, renkli kalem organizerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kalemlik Yapımı 7