Kapat

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı

Anasayfa
Hobiler Meyve Desenli Şemsiye Yapımı

Rengarenk yaz meyvelerinin renk ve desenlerinin olduğu kıyafetler ve aksesuarlar, canlı görünümüyle her zaman yaza daha çok yakışmıştır. Dilerseniz yazın güneşin zararlı ışınlarından korunmanızda size yardımcı olacak, dilerseniz de kısa süreli yaz yağmurlarından korunurken yaza yakışan renkleri hayatınızdan eksik etmemenizi sağlayacak meyve desenli rengarenk şemsiye modellerine sahip olmak istemez miydiniz? Bunun için her yeri gezmeniz ve farklı tasarımlar aramanız gerekmiyor; sadece birkaç düz renkli şemsiye ve biraz kumaş boyası sayesinde meyve desenli şemsiyelere sahip olabilirsiniz. İşte karpuz, kivi ve limon gibi meyve desenli şemsiyelerin yapımında mutlaka edinmeniz gereken malzemeler:

Malzemeler:

-Düz renkli şemsiye, (Eğer karpuz şemsiye yapmak istiyorsanız; kırmızı renkli bir şemsiyeye ihtiyacınız var. Kivi yapmak istiyorsanız; açık yeşil bir şemsiye, limon desenli yapmak için ise sarı renkte bir model bulmanız gerekiyor.)
-Kumaş boyası, (Limon için sadece beyaz, karpuz için siyah, yeşil ve beyaz, kivi için ise siyah, beyaz ve kahve tonlarında boyalara ihtiyacınız var.)
-Bant.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 1

Tercih ettiğiniz şemsiyeye göre uygun malzemeleri hazırladıktan sonra, artık yapım aşamasına geçebilirsiniz. İlk önce limon desenli şemsiyenin yapım aşamasını anlatalım.

Limon Şemsiye:

Limon görünümlü bir şemsiye yapmak için; aldığınız düz sarı renkli şemsiyenin metal çubuklarının geldiği ek yerlerini boyamanız gerekiyor. Bunun için metal çubuğun iki yanına, 1’er santimi geçmeyecek yakınlıkta iki adet bant yapıştırın. Her demir çubuk için aynı işlemi yaptıktan sonra, iki bantın arasında kalan ve metal demirin üstüne gelen şerit gibi kısmı tamamen beyaza boyayın. Her çubuğun üstünü boyadıktan sonra yanlarındaki bantları çıkarın ve kurumaya bırakın.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 2

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 3

Şeritlerin kuruduğundan emin olduktan sonra, aynı işlemi şemsiyenin kenarına da uygulayın. Şemsiyenin alt kısmından 2-3 santim üstüne bant yapıştırın ve altını olduğu gibi beyaza boyayın.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 4

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 5

Şemsiyenin kenarı da kuruduktan sonra bantı çıkarın ve beyaz boyayla beyaz alanların iç kısımlarında yer alan köşeleri yumuşatın; oval bir görünüm kazandırın.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 6

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 7

Tamamen kuruduktan sonra, sarı şemsiyeniz limon görünümlü bir şemsiyeye dönüşmüş olacak.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 8

Kivi Şemsiye:

Kivi şemsiyeyi yaparken, az önce limon şemsiyenin kenar kısmına beyaz şerit geçtiğiniz gibi aynı yöntemle kahverengi şerit geçmeniz gerekiyor.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 9

Ardından şemsiyenin en üst kısmında, tam ortasını yuvarlak bir görünüm vererek beyaz ya da açık yeşil boyayla geçebilirsiniz. Kivi görünümü vermek için son aşamada, kalın bantın ortasında çekirdek görünümlü bir delik açıp şemsiyenin az önce boyadığınız yuvarlak kısmının dışına sıra sıra siyah çekirdekler yapın.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 10

Karpuz Şemsiye:

Karpuz görünümü oluşturmak için; kırmızı renkli düz şemsiyenin kenar kısmına diğer meyvelerde olduğu gibi bant yapıştırıp boyayarak yeşil bir şerit oluşturun. Bu şeridin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra, üst kısmına iki adet bant yapıştırıp arasını boyayarak beyaz bir şerit daha oluşturun.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 11

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 12

Az önce kivi şemsiyenin çekirdekleri için kullandığınız gibi banttan çekirdek oluşturup gelişi güzel kırmızı alanlara çekirdekler yapın ve bunun için siyah boyayı kullanın.

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 13

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 14

Karpuz şemsiye de bitmiş olacak. Bu da bütün şemsiyelerin bitmiş hali:

Meyve Desenli Şemsiye Yapımı 15

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir