Kapat

Mobilya Seçiminde Dikkat edilecek hususlar

Anasayfa
Dekorasyon Mobilya Seçiminde Dikkat edilecek hususlar

Yeni Evlenecek veya evinde eşyalarını yenileyecek olanlar için hem zevklerine, hem de ekonomik durumlarına göre olan mobilyayı seçmek ve beğenmek zorlu bir süreçtir. Mobilya mağazalarını ve Mobilya imalatçılarını bıkıp usanmadan gezmek gerekir. Günümüzde artık modellere ulaşmanın, hayalimizde ki ”Koltuk Takımını” , ” Yatak Odası Takımlarını” , ”Yemek Odası Takımlarını” veya Mobilya Aksesuarlarını seçmenin en pratik yolu , alışverişe çıkmadan önce internetten yapacağımız araştırmalar.

Koltuk Takımı deyip geçmeyiniz.

Mobilya üretiminde ülkemiz ”Dünya pazarlarına” mal ihraç eden bir konumdadır. Koltuk Takımları kendi arasında bir çok kısma ayrılabiliyor .
1- Maksi Koltuk Takımları
2- Köşe Oturma Gurupları
3- Salon Koltuk Takımları
a- Klasik Koltuk Takımları
b- Modern Koltuk Takımları
c- Avangard Koltuk Takımları

Alacağımız Koltuk Takımını nerede kullanacağımız çok önemli. Oturma odasına daha rahat, günlük kullanıma uygun Koltuk takımları tercihimiz olacaktır. Bazı koltuk takımları da vardır ki; hem rahatlığı hem de kullanım açısından Salonda da, Oturma odasında da kullanılabilir. Rahat ve Modern Koltuk Takımları Modelleri aynı zamanda ekonomik olarak da alırken yüzümüzü güldürecek fiyatlarda olmalı.

Mobilyalarımızın evladiyelik ve sağlam olması, aynı zamanda bütçemizi de sarsmaması için mümkün olduğunca bu işin imalatçılarından alınmalı. Alırken daha hesaplı alınabileceği gibi, sonraki yıllarda herhangi bir kırılma, kumaş yırtılması gibi durumlarda satış sonrası desteğini ilk elden alabilmemiz tercih nedenlerimiz arasında olmalı. Mümkünse eğer alacağımız koltuk Takımının ” 3 mt yedek kumaşını da” alıp bir kenara koymamız, sonraki yıllarda herhangi bir yırtılma, sigara yanığı gibi karşılaşılan durumlarda ; Kumaşta hiç bir ton farkı olmadan değişim yapmamamızı sağlayabilir.

Yatak Odası ve Yemek Odası Takımları

Evimizin genişliğine göre takımlar seçmek bu işin ilk kuralı. Neticede alacağımız Yemek odası Takımı çok güzel ols dahi, eğer salonumuz için fazla büyükse, hareket alanımızı daralttığı için, bu takım bir süre sonra bizi bunaltmaya başlayacaktır. Eğer gelen giden misafirimiz çok ise, görünüşü muhteşem ancak kavak ağaçlarından yapılma dayanıklılığı zayıf takımları seçmememiz gerekir. Gürgen ağacı ”Mobilyada” kullanılan en sağlam ve dayanıklı ağaçlardandır. Elbette bu ağaç da kendi arasında 4 sınıfa ve kaliteye ayrılmaktadır. İşte bu yüzden alış veriş yapacağımız yerin kaliteli olması bu açıdan çok önemli. Başınızın ağrımaması için Kalitesi ile kendini kanıtlamış ”Mobilya Duayeni” kabul edilen ve Yatak Odası – Yemek Odası Takımları Modelleri bulunan imalatçı firmaları tercih etmemiz en iyi çözümdür.