Aç Karna Spor Yapılır Mı?

  • 11 Kasım 2017
  • Aç Karna Spor Yapılır Mı? için yorumlar kapalı
Aç Karna Spor Yapılır Mı?

acken-spor-yapmak

Spor yapmak, günlük hayatın önemli bir aktivitesi. Ancak sporu ne zaman ve nasıl yaptığınız da oldukça önemli. Aç karnına, tok karnına, sabah, akşam ya da hangi duygusal durumlarda spor yapıyorsunuz? Aç karnına spor yapmak sizce yararlı mı yoksa zararlı mı? Bildiğimiz bir şey var, aç karnına spor yapmayın!

Spor yapmayı sadece kilo vermeye dayalı bir aktivite olarak görürseniz, onun vücudunuza ne gibi yararlar sağlayacağını da atlamış olursunuz. Aç karnına daha doğrusu düşük kalorili bir diyet ile asla sporu bir arada yapmayın. Spor yapmadan en az bir saat önce karbonhidrat ağırlıklı, spor yaptıktan sonra ise protein ağırlıklı beslenerek, vücudunuzu daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, karbonhidratlar sandığınız gibi bizim düşmanımız değil. Aksine, spor yapmadan önce karbonhidrat almak, spor sırasında daha etkili olmanızı ve daha enerjik olmanızı sağlayacağından, uzmanlar, spora başlamadan en az 1  saat önce mutlaka karbonhirdat tüketmenizi öneriyor. Kepek ekmeğine beyaz peynir ve kıvırcık, domates ile hazırlayacağınız bir sandviç, bu durumlarda iyi bir alternatif olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
41 Sorgu Yapıldı. 0,700 Saniyede Olu