Bebekler Neden Ağlar

  • 10 Şubat 2018
  • Bebekler Neden Ağlar için yorumlar kapalı
Bebekler Neden Ağlar

Yeni anne baba olmuş herkesin korkulu rüyasıdır bir türlü bitmek bilmeyen bebek ağlaması. Derdini anlatamadığı, sorunun ne olduğunu bir türlü tespit edemediği için daha çok endişelenir anne-baba. Bazen büyük bir problemmiş gibi gözükmese de bebeklerin ağlamasının çoğu zaman önemli nedenleri olabilir. Peki bebekler neden ağlar?

Açlık bebeklerin davranışlarını yönlendiren en temel ihtiyaçlarıdır. Bir bebek aç olduğu sürece huzurlu olması ve de sakin bir şekilde uyuması mümkün değildir. İlk aylarda sık sık beslenen bebek zamanla annenin sütünün azalması ile yeterince beslenmeyebilir. Bu durumu başlangıçta fark etmeyen anne çocuğunun neden sürekli ağladığına, huzursuz olduğuna bir türlü anlam veremez.

Özellikle karnı acıkan sonuç hiçbir şekilde avutulamaz ve susturulamaz. Bebeğinizin ağlamasının sütünüzün yetmemesine bağlı olup olmadığını anlamak için haftalık tartı kontrolü yapmanızda fayda var . İlk aylarda haftada 150 gr almayan bebek yeterince beslenmiyor demektir.

Bebek ağlamalarının nedenlerinden bir diğeri de altının kirli olması ya da oluşan pişiklerdir. Elbette bunu küçük bir kontrol ile fark edebilirsiniz. Yemeğini yediği ve altı değiştiği halde bebeğiniz susmuyorsa gaz probleminden şüphelenebilirsiniz. Özellikle ayaklarını ısrarla karnına çekiyorsa ve yüzünü kızartacak kadar kendini zorluyorsa ciddi bir gaz problemi yaşıyor demektir. Unutmayın gaz bebeğin tüm huzurunu kaçırmaya yeter. Karnını ovalayarak, ayaklarını dizlerinden kırarak yukarıya doğru itme işlemi ile bebeğinizi gaz sancısından kurtarabilirsiniz.

aglayan-bebek2

Yeterince ilgi görmeyen bebekler ebeveynleri tanıdıkça onların dikkatini çekmek için türlü yöntemler denerler. Ağlamak da bebeğin en büyük kozudur. Başka hiçbir sorun olmadığı halde bebeğiniz sürekli huzursuzsa ve siz yanına geldiğinizde sakinleşiyorsa dikkat çekme davranışı ile karşı karşıyasınız demektir. Bu durumda biraz daha fazla zaman geçirmeniz yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
43 Sorgu Yapıldı. 0,974 Saniyede Olu