Kapat

Modern Alışveriş Notluğu Yapımı

Anasayfa
Hobiler Modern Alışveriş Notluğu Yapımı

Genelde ihmal edilen ama aslında çok lazım olan bir detay da; mutfakta yer alması gelen kağıt ve kalemlerdir. Aniden akla gelen notları almak, küçük yemek tariflerini ve yemeklerde kullanılacak püf noktalarını not almak, en önemlisi de evdeki eksikleri not alarak güncel alışveriş listeleri oluşturmak için oldukça gerekli olan farklı bir notluk mutfağınızda çok işinize yarayabilir. Yapımını anlatacağınız bu modern alışveriş notluğu, farklı tasarımı ve kullanışlı yapısının yanı sıra alışveriş listelerinizi oluşturup yırtıp aldığınız listeden sonra hala varlığını sürdürecek, püf noktalarına dayanan farklı bir model. Modern görünümüyle de evinize çok yakışacak olan modern alışveriş notluğu yapımı için ihtiyacınız olanlar şunlar:

Malzemeler:

-1 adet küçük ahşap tabla,
-Tel ve ince metal parça,
-Küçük çivi, vida ve halkalar,
-Kesici alet,
-Rulo şeklinde kağıt, (Birçok yerde bulabileceğiniz rulo şeklinde hazırlanmış kağıtlar var. Bulamazsanız; eski bir tuvalet kağıdı rulosunun etrafına kağıt kesip sararak da aynı etkiyi elde edebilirsiniz.)
-Dilerseniz ahşap parçayı boyamak için ahşap boyası.

Alışveriş Not Defteri Yapımı 1

İlk önce metal parçadan iki ince ve küçük şerit kesmeniz gerekiyor. Bu aşamada yardım alabilir ya da bu parçaların muadilini bulursanız hazır olarak kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Kesici alet yardımıyla kestiğiniz iki şeridin iki kenarına matkabın en ince ucuyla delik açın ve kenara koyun.

Alışveriş Not Defteri Yapımı 2

Aynı şekilde ahşap parçanın en üst iki köşesine küçük halka, biraz altına tam rulonun boyutuna denk gelecek şekilde iki delik ve en alt köşelere de iki delik açmanız gerekiyor.

Alışveriş Not Defteri Yapımı 3

Açtığınız deliklere metal parçaları monte edin fakat sıfır olacak kadar sıkmayın; çok küçük bir aralık kalmasına özen gösterin. Metal parçaları monte ettikten sonra, telden bir parça keserek en üst köşelere taktığınız halkaların içinden geçirin ve iki kenardan aşağıya; metal parçaya kadar indirin. Bu metal uçlardan birini metal parçaya monte ederken, diğerini kıvırarak ruloyu içinden geçirin.

Alışveriş Not Defteri Yapımı 4

Bu aşamada dilerseniz eski tuvalet kağıdı tutacağı askınızı da kullanarak değerlendirebilirsiniz

Alışveriş Not Defteri Yapımı 5

Bu aşamadan sonra notluğunuz bitmiş olacak; kağıdın sarkan ucunu metal kısımlardan geçirin ve iki metal çubuğun arasında kalan kısma alışveriş listenizi yazdıktan sonra en alt kısımdan sarkıtıp koparın.

Alışveriş Not Defteri Yapımı 6