Kapat

Modern Renkli Tablo Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Modern Renkli Tablo Yapımı

Evlerin vazgeçilmez dekor unsurları olan tablolar, duvarlara ve sade mobilyalara renk katarak evimizi güzelleştirdiği gibi ruh halimizi de olumlu şekilde etkiler. Son yıllarda daha çok ön plana çıkan modern tasarımlar ve modern dekorasyonlar; dönemin dinamiğini yakalama konusunda da oldukça etkili. Peki kendi modern tablonuzu yapmaya ne dersiniz? Üstelik hiçbir yetenek gerektirmeyen, yapımı çok kolay ama sonucu çok profesyonel olan bu tablo evinizin havasını tamamen değiştirecek. Gereken malzemeler de şöyle:

-Dilediğiniz boyutta bir adet tuval,
-Dilediğiniz renklerde boya ve özellikle bir adet beyaz boya,
-Elektrik bantı ve fırçalar.

Renkli Tablo Yapımı 1

Artık tablonuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Tablonuzu gelişi güzel boyamaya başlayın. Farklı renklerin yan yana geleceği şekilde uzun çizgi gibi bölgeler, renklerin birbirine geçişleri ve karmaşık bir görüntü oluşmalıdır.

Renkli Tablo Yapımı 2

Bu işlem bittiğinde aşağıda görüldüğü gibi bir tablo ortaya çıkması gerekiyor:

Renkli Tablo Yapımı 3

Yaptığınız bu karmaşık tabloyu kurumaya bırakın. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra (Yani birkaç saat sonra) tabloyu geri alıp son işlemi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu rengarenk tablonun üstüne elektrik bantından kestiğiniz eşit uzunluktaki parçaları aşağıdaki görselde görüldüğü gibi bir sıra paralel şekilde, bir alt sıra onun tam tersi paralel olacak şekilde ve tablonun sonuna kadar bu şekilde gidecek bir halde bantlayın. Sonunda 6 numaralı görselde gördüğünüz tablonun oluşması gerekiyor.

Renkli Tablo Yapımı 4

Şimdi sıra son işlemde; bantladığınız bu tabloyu tamamen bembeyaz boyayın.

Renkli Tablo Yapımı 5

Tablonun tamamı bembeyaz görünmeli. İyice her yerini boyadığınız bu tablonun üstünden bantları çıkarmanız gerekiyor yalnız boyanın tamamen kurumamasına ve çok da ıslakken bu işlemi yapmamaya dikkat edin ki boya etrafa bulaşmasın. Renkli Tablo Yapımı 6

Bantların tamamını çıkardıktan sonra modern tablonuz bitmiş olacak; şimdi evinizin dilediğiniz köşesine tablonuzu asabilir ve evinizi renklendirebilirsiniz!

Renkli Tablo Yapımı 7