Kapat

Mollie Flower , Çiçek Motifleri Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Mollie Flower , Çiçek Motifleri Yapılışı

Merhaba hanımlar, şimdi sizlere göstereceğim örnekte ince ipte, kalın ipte kullanabilirsiniz. Ama tavsiyem kalın ipte daha gösterişli bir şekilde olduğu için kalın iple yapmalısınız. Aslında bu motifimizi ördüğünüz örneğin üzerine dikmek istediğiniz şekilde ipin seçimini yapabilirsiniz. Kalın iple yapıldığında motifler birleştirilerek bebek ve çocuk battiyesi olarak kullanabilirsiniz. Minder, paspas, sandalyelerin üzerine de bu örgümüzden birleştirip yaparsınız. İstediğiniz her şeyde kullanabileceğiniz çok cici bir örnek.

Malzemeler

  • 2 renk ince veya kalın ip
  • 2,5 numara tığ

Yapılışı

İlk olarak 6 zincir çekiyoruz ve başladığımız yere batırıp kapatıyoruz. Daha sonra yuvarlağımızın içine 12 tane sık iğne yapıyoruz. Ve üst kısmı için başka bir renkle 2 zincir çekiyoruz ipi biraz uzatıp tığımızın başını alıyoruz ve başladığımız noktaya 3 kere batırıp uzatarak çıkartıyoruz. Tekrar tığ başını alıp bu sefer hemen yanındakine 3 defa batırıp hepsini yani 6 sınıda alıp kapatıyoruz.

Mollie Flower 1

Mollie Flower 2

2 zincir çekip son battığımız yerin içine batıp içinden geçiriyoruz. Sonra yanındaki deliğe batırıp çıkarıyoruz. Böylelikle ilk yaprağımızı yapıyoruz. Aynı işlemi yaparak 6 tane yaprak yapıyoruz. Bu şekilde mollie flower modellimizi tamamlamış oluyoruz.

Mollie Flower 3

Sevgili hanımlar, gerçekten yapmaktan zevk alacağınız ve hem görünüşüyle, hem de yeleklerin, ceketlerin üzerlerine dikince harika gösteriyor.

İyi günler de kullanın.