Kapat

Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı

Anasayfa
Hobiler Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı

Kadınlar, zamanlarının çoğunu mutfakta geçirir. Mutfak dekorasyonuna hareket katacak eğlenceli ve renkli aksesuarlar seçmek, geçirilen bu zamanın daha güzel geçmesini sağlayacaktır. Her gün yemek yapmak sizi zaman zaman yorsa ve sıksa da; eğlenceli bir yemek defteri hazırlayacak tariflerinizi buraya not almak sizi biraz eğlendirecektir. Kendiniz yapabileceğiniz basit ama güzel görünen bu yemek defterinin yapımı da çok kolay!

Malzemeler:
-Bu yemek defteri için bir tane eski kesme tahtası ayırmanız, bir tane renkli ve yapışkanlı kağıt seçmeniz gerekiyor. Bu renkli ve desenli yapışkanlı kağıtları hobi marketlerde bulabilirsiniz.
-A4 dosya kağıdı,
-Mukavva,
-Delgeç,
-Dosya içinde bulunan metal halkalı kağıt takma aparatı,
-Çeşitli sticker ve süslemeler.

İlk önce eski kesme tahtasını renkli yapışkanlı kağıtla kaplayın.

Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı 1

Dilerseniz farklı renkteki kağıtlardan bir kombin de oluşturabilirsiniz. Ardından, metal parçayı kesme tahtasının üstüne aşağıdaki görselde görüldüğü gibi monte edin.

Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı 2

Mukavvadan iki parçayı ve kağıtları aynı boyutta kesin ve delgeç yardımıyla üzerlerine delik açın. Ardından da mukavvalar defter kapağı gibi biri altta biri üstte kalacak şekilde hepsini halkalara geçirin.

Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı 3

Sticker ve süslemeler kendi tercihinize göre olacaktır fakat mutfakla ilgili ilüstrasyonlar ya da retro stickerlar bulursanız; görsel açıdan daha şahane bir yemek defteri oluşturabilirsiniz. Mukavva kapakları dilediğiniz gibi sticker ve süslemeler yardımıyla süsleyin. Kapakların iç kısmını da unutmayın. Dilerseniz; dergilerden keseceğiniz eğlenceli resimlerle de aynı işlemi yapabilirsiniz. Kumaş kurdele ve çiçekler ya da dantel süslemeler de tercih edebilirsiniz.

Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı 4

Artık defteriniz hazır! Dilediğiniz gibi not alabilir, yemek tariflerinizi unutmamak adına bu deftere yazabilirsiniz. Artık mutfağınızın duvarına bu güzel defteri asabilir ve renkli yemeklere imza atabilirsiniz.

Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı 5

“Mutfak İçin Yemek Defteri Yapımı” üzerine 1 yorum

  1. rumma says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir