Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri

Yılların eskitemediği ve önemini yitirmediğimiz havlu kenarı süsleri, basit işlemeler dışında bir de nazar boncuklarıyla süslenince, daha hoş bir görsellik sunuyor bizlere. Sade olarak dokunmuş olarak hazırlanan havlulara, nazar boncuklu havlu kenarları eklenince, ortaya çok güzel modeller çıkıyor. Havlular, genç kızların çeyizlerinin vazgeçilmezleri olmakla birlikte, malzemeler içinde nazar boncukları da girince, günlük yaşantıda da sıkça tercih edilir oldu. Nazar boncuklu havlular bu alanların dışında bir de sünnetlik havlularda da kullanılabilir. Gönlünüz göre seçeceğiniz renkteki nazar boncuklarını kullanarak hazırlayacağınız havlu kenarı dantellerini, dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Kullandığınız nazar boncukları sayesinde, havlular hem daha gösterişli duracak, hem de işlemeleriniz daha dikkat çekecektir.

Nazar boncuklu havlu kenarı dantelleri, eklendikleri havluları diğerlerinden farklı kılarak albenisini arttırmaktadır. Bu işleri yaparken, hem iplerle hem de boncuklarla birbirinden hoş görünüme sahip nazar boncukları hazırlayarak, havlularınıza kolayca işleyebilirsiniz. Bu sayede herkesin imrenerek bakacağı, nazar boncuklu havlular elde etmiş olursunuz.

Nazar boncuklu havlu kenarı örnekleri arasından en beğendiğiniz örnekleri seçerek, çeyizlere, evlerinize havlular hazırlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra farklı modeller de elde edebilmek için, yaptığınız nazar boncuklu havlu kenarlarının yanlarına halkalar ekleyebilirsiniz. Son zamanlarda tercih edilen bir başka seçim ise, simli iplerden yapılan eklemeler olmaktadır. Simli iplerle, nazar boncuklu işlemelerinizin etrafına desenler ekleyebilir, havlularınıza sevdiklerinizin isimlerini yazabilirsiniz.

Nazar Boncuklu Havlu Kenarı Modelleri

Danteller, eski zamanlardan beri hayatımın her alanında bulunan bir el işidir. Şimdilerde yapılan ise, basit ve sade işlemelerin daha farklı modellerle süslenmesidir. Bunlardan bir tanesi olan nazar boncuklu havlu modelleri de farklı denemeler sonucu ortaya çıkmıştır. Bu modeli isteğinize göre sade mavi iplerle ve boncuklarla yapabileceğiniz gibi, içerisine beyaz ve sarı renkleri de katarak daha hoş ve gerçekçi desenler elde edebilirsiniz. Tabi en güzelleri de, beyaz havlular üzerinde işlenmiş nazar boncuklarıdır. Özellikle sünnet düğünleri için hazırlanan bu modelleri sevdiklerinize dağıtarak, düğününüzü daha coşkulu bir şekilde yaşayabilirsiniz.