Kapat

Not Defteri Yapımı

Anasayfa
Kendin Yap / DIY Not Defteri Yapımı
Not Defteri Yapımı 8

Hayatta sizden kalacak bir şeyler bırakın; bunun en güzel yolu da şüphesiz ki yazmaktır. Yazdıklarınız, içinizdekileri atmanız ve rahatlamanız için ne kadar önemliyse; kalıcı oluşuyla da bir iz bırakmaya yarayacaktır. Dilerseniz anılarınızı, gün içinde yaşadıklarınızı yazabileceğiniz, dilerseniz de not defteri olarak kullanabileceğiniz bu defterin yapımı da çok kolay ve eğlenceli. Renkli ve güzel bu el yapımı defter, hazır birçok defterden daha güzel görünecek ve çok daha ucuza mal olacak.

Not Defteri Yapımı 1

Malzemeler:

-Desenli kartonlar,
-Beyaz dosya kağıdı,
-Delgeç,
-İp,
-Makas.

Not Defteri Yapımı 2

Defterinizi dilediğiniz boyutta yapabilirsiniz ama bizim örneğimizde de olduğu gibi A4 boyutunda dosya kağıdı kullanmanızı öneririz. İlk önce kağıtların hepsini tam ortasından katlayın.

Not Defteri Yapımı 3

Katladığınız kağıtları iç içe koyun ve bir defter içi hazırlayın. Katladığınız kağıtları açıp kartonun üstüne koyarak ölçü alın ve kesin. Kartonları kağıdın çevresinden birer parmak daha geniş kesmeniz iyi olacaktır.

Not Defteri Yapımı 4

Kesme işlemi de bittikten sonra, kartonu dışarıda bırakacak şekilde kağıtları iç kısma koyun ve iki kenarından biraz içeri girerek aşağıda görüldüğü gibi delgeç yardımıyla iki delik açın.

Not Defteri Yapımı 5

Delik açtığınız defterin deliklerinden ipi geçirin ve tam ortadan bağlayın, artan ipleri kesin.

Not Defteri Yapımı 6

Defteriniz hazır! Dilerseniz harf damgalar yardımıyla defterinizin üstüne ‘Not Defteri, Anı Defteri’ gibi defterin özelliğini belirtebilirsiniz ya da adınızı, hediye etmek istediğiniz kişinin adını basabilirsiniz.

Not Defteri Yapımı 7

Bunun yerine dilerseniz mutlu anlarınızı gösteren fotoğrafları ya da sevdiğiniz bazı şeylerin görsellerini birleşik halde bastırarak, bu baskıyı da aynı işlemlerden geçirerek defter kapağı olarak kullanabilirsiniz.

Not Defteri Yapımı 8

“Not Defteri Yapımı” üzerine 1 yorum

Yorumlar kapalı.