Kapat

Okul Beslenme Çantası Yapımı Fikirleri

Anasayfa
Geri Dönüşüm Projeleri Okul Beslenme Çantası Yapımı Fikirleri
Beslenme Çantası Yapımı

Okullar açıldı; artık okula giden çocuklarınızı sevindirecek kendin yap projeleri sayesinde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu yazımızda yer alan, tamamen geri dönüşüm malzemelerle yapılan basit beslenme çantası modellerini okula giden çocuklarınızın yanına yiyeceklerini koymak için kullanabilirsiniz. Böylece hem aile bütçenize katkıda bulunabilir, hem de bu basit projeleri yaparken eğlenerek zaman geçirebilirsiniz. İşte birbirinden güzel ve basit beslenme çantası yapımı fikirleri… El işleri sitemizde bir çok el yapımı ürünler bulunmaktadır.

 

Naylon Masa Örtüsünden Beslenme Kılıfı Yapımı

Beslenme Kılıfı Yapımı

Hemen hemen her evde bulunan naylon, leke tutmayan masa örtüleri kesilme ya da yanma gibi bazı nedenlerden dolayı artık kullanılamaz hale gelebilir. Üzülmeyin; eski naylon masa örtünüz çocuklarınız için kullanışlı, leke tutmayan bir beslenme kılıfına dönüşecek. İki ana dikdörtgen parça ve yan kenarlar için iki ince, taban için bir yarım dikdörtgen kestikten sonra bütün parçaları görseldeki adımları izleyerek birbirine dikin. Kılıfın orta kısmına yakın bir alanına cırt cırtın bir tekini, dış diğer kenara da bir tekini diktikten sonra görselde gördüğünüz gibi kılıfın ağız kısmını kıvırarak kapatabilirsiniz.

Meyve Suyu Ambalajından Beslenme Çantası Yapımı

Meyve Suyu Ambalajından Beslenme Çantası Yapımı

Eski yıllardan beri varlığını sürdüren bu meyve suyu çeşidinin özelliği; ambalajının folyo olması. Bu folyo ambalajlı meyve suyunun kutularını biriktirerek görseldeki adımlar ve dikiş makinesi yardımıyla su geçirmeyen bir beslenme çantası yapabilirsiniz.

Karton Beslenme Çantası Yapımı

Kartondan Beslenme Çantası Yapımı

Bu beslenme çantası biraz tasarım istiyor fakat diğerlerine göre çok daha basit. Bir kese kağıdını alın ve delgeç yardımıyla iki tarafını da delerek ip geçirin ve ipli bir poşet elde edin. İç kısım hazır; dış kısım için karton baskı almanız gerekiyor. Artık her yerden alınabilen, isteklerinize uygun tasarım oluşturulabilen ve maliyeti de düşük olan bu yöntem için yakınlardaki bir kırtasiye ya da baskı dükkanına gitmeniz yeterli olacaktır. Çocuğunuzun sevdiği şeylerin yer aldığı iki adet karton parça bastırarak kese kağıdının dışına yapıştırın. Bu işlem için dilerseniz çocuğunuzun eski masal kitaplarının kapakları gibi evde bulunan malzemeleri de kullanabilirsiniz.

Kumaş Parçaları ya da eski Tişörtlerden Beslenme Kılıfı Yapımı

Kolay Beslenme Çantası Yapımı
Evdeki artık parçaları kullanarak yukarıdaki gibi iki dikdörtgen parça kesin. Bu iki parçayı birbirine dikin. Diktiğiniz bu parçanın ağız kısmını açık bırakın ve iki cırt cırtı dikin. İşte bu kadar; artık çocuklarınızın sandviçlerini bu kılıfa koyarak yanlarına verebilirsiniz.

Bisiklet Beslenme Çantası Yapımı

Bisiklet Beslenme Çantası Yapımı

Yukarıdaki gibi bir kılıf yaptıktan sonra, bisikletle okula giden genç çocuklarınız için kısmına iki ip ya da halka diktiğiniz çantayı bisiklete takarak kullanılacak bir çantaya dönüştürebilirsiniz.

Eski Basketbol Topundan Çanta Yapımı

Basketbol Topundan Çanta Yapımı

Sporcu gençlerin çok hoşuna gidecek, sadece beslenme değil dilerlerse spor çantası olarak da kullanabilecekleri bir çanta için çocuğunuzun patlamış olan eski bir basketbol topunu almanız ve görseldeki adımları izleyerek çantayı elde etmeniz yeterli olacaktır.

Tişörtten Çanta Yapımı

Tişörtten Çanta Yapımı

Eski tişörtler birkaç dakikalık işlemle yazlık bir okul çantasına dönüştürülebilir.

Tişörtten Çanta Yapımı