Ombre Yastık Yapımı

Birkaç yıldır saç trendlerinde ortalığı kasıp kavuran Ombre modası (Saçta koyu tondan açığa doğru ton ton giden renk) dekorasyon ve modada da bir iki sezondur kendini sık sık gösteriyor.

  • 16 Haziran 2017
  • Ombre Yastık Yapımı için yorumlar kapalı

Ombre Yastık Yapımı

Birkaç yıldır saç trendlerinde ortalığı kasıp kavuran Ombre modası (Saçta koyu tondan açığa doğru ton ton giden renk) dekorasyon ve modada da bir iki sezondur kendini sık sık gösteriyor. Bir rengin tonlarını içeren, bir nevi ton sür ton da denilebilen bu farklı tasarımı evinizdeki dekorasyonda da kullanmak isterseniz; bu ombre yastık modeli çok hoşunuza gidecektir. Tercih ettiğiniz bir rengin farklı tonlarını kullanarak harika bir kırlent meydana getirebilir, başta soft tonlar olmak üzere sade renkteki koltuk modellerinde güzel bir detay oluşturabilirsiniz. Ombre yastık yapımı için size gerekenler şunlar:

Malzemeler:

-Tercih ettiğiniz renkte bir kırlent, (Dilerseniz, iki adet kare form kestiğiniz kumaşları birbirine dikip içini elyafla doldurarak hızlı bir şekilde kendi kırlentinizi de yapabilirsiniz.)
-Yastığın sahip olduğu rengin farklı tonlarında keçe kumaş, (Bu keçelerin renkleri geçişli görünmelidir. Bu nedenle bir ton halinde koyulaşan keçeleri tercih edin. Artık her yerde bir iki ton oynayan, birbirine çok yakın duran tonlar halinde satılan renklerde keçeler bulabilirsiniz.)
-Silikon,
-Makas,
-Kalem ve model kağıdı.

Ombre Yastık Yapımı 1

Model kağıdının üstüne koyacağınız yuvarlak bir cisim sayesinde yuvarlak formda bir model çıkarın. Küçük kavanozlar, tuvalet kağıdı rulosu gibi bir boyut çok ideal olacaktır.

Ombre Yastık Yapımı 2
Çizdiğiniz yuvarlağı kestikten sonra, keçelerin üstüne iğneleyerek her renkten 10-20 arası küçük yuvarlaklar kesin.

Ombre Yastık Yapımı 3

Kestiğiniz bu yuvarlakları, en açık tondan en koyu tona doğru gidecek şekilde kırlentin üstüne dikmeniz gerekiyor. Bu işlemi yaparken, en alttaki koyu tondan başlamanız daha doğru olacaktır çünkü yuvarlak pullar, üst üste binerek geçişli ve güzel bir görüntü oluşturacaktır.

Kırlentin en altına bir sıra halinde silikon sıkarak, en koyu tondaki yuvarlak pulları yan yana yapıştırın. Ardından bir sonraki sırayı yapıştırın fakat bu sırayı yapıştırırken, bir önceki sırada bulunan iki yuvarlağın birleştiği noktanın üstüne bir pul gelecek şekilde yapıştırmanız gerekiyor.

Çizdiğiniz yuvarlağı kestikten sonra, keçelerin üstüne iğneleyerek her renkten 10-20 arası küçük yuvarlaklar kesin.

Ombre Yastık Yapımı 4

Gittikçe açılan rengine göre bütün pulları yapıştırdıktan sonra yastığınız bitmiş olacak. Bu yastık modelini dilediğiniz rengin tonlarında yapabilir, rengarenk kırlentler elde edebilirsiniz. Sadece yastıkların üzerinde bulunan yuvarlak pulların bir rengin geçişli tonları şeklinde olmasına dikkat edin ve evinize dilediğinizce renk katın.

Ombre Yastık Yapımı 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
75 Sorgu Yapıldı. 0,690 Saniyede Olu