Örgü Bardak Kılıfları

Örmeyi seven her hanım için yeni çıkan örnekler, farklı modellerle paylaşılıyor.


Örgü Bardak Kılıfları

Örmeyi seven her hanım için yeni çıkan örnekler, farklı modellerle paylaşılıyor. En yeni ve son moda örgü çeşitlerinden bir tanesi de örgü bardak kılıfları olmaktadır. Yenilenen ve tazelenen düşünceler, örgü ve el işi alanlarında da kendini göstermektedir. Zaten örgü kılıflarına bakıldığı zaman, şıklığın ne derece göz alıcı olduğu belli olmaktadır. Özellikle kupa bardaklar için tasarlanan örgü kılıflar, çok gösterişli bir duruşa sahiptir. Örgü kılıflar sayesinde kış aylarının vazgeçilmezi olan sıcacık bitki çayları, kahve ve çaylar artık bardaklarda soğumadan, ısısını biraz daha fazla muhafaza edebiliyor. Evde otururken bu örnekler gibi hem eğlenceli hem de kullanışlı el işi ve örgü yapmak isteyen hanımlar, örgü kılıflarını kolayca deneyebilirler.

Beceri ve zevke dayalı örgü işleri için, eline yumak alan ve bu işi seven her bayan birbirinden harika modeller meydana getirebilir. Kadehler, kulplu bardaklar, kahve fincanları, çorba bardakları gibi onlarca bardak çeşidi için örgü kılıflar yapılabilir. Barda kılıf örnekleri, yüzlerce çeşitle çoğaltılmaktadır. En çok tercih edilen örnekler, yapılan bardak kılıfının üst kısmından sallama çayın ipi gibi bir ipin tasarlanmasından oluşmaktadır. Bu ipin uç kısmında keçe gibi bir miktar kumaş kullanılarak, bu kumaşa isim, motif veya farklı süslemeler yapılmaktadır. Çoğunlukla, çay ve kahve gibi adların işlendiği bölüme, isteğe göre farklı isimler de işlenebilir. Kalp, baykuş, kedi, köpek, civciv, çiçek, yaprak, saç örgüsü, kesme şeker modeli, bardak tasarımları için sıkça kullanılan modellerdendir.

Tığ İşi Örgü Bardak Kılıfları Örnekleri

Tığ işi bardak kılıfları da, örgü kılıflar için tercih ediliyor. Küçük parçalar örüleceği için şiş yerine tığ kullanmayı uygun gören bayanlar da oldukça hoş kılıflar yapmaktadır. Tığ içi yapılan kılıflar, daha sıkı bir örgüyle yapıldığı için, bardakla daha iyi bütünleşen tasarımlar ortaya çıkıyor. Gömlek, çilek, elbise, yıldızlı gece  gibi modeller de sıkça tercih edilen yeni modellerdendir. Her örgü tasarımında olduğu gibi, bardak kılıfı yaparken de, düğme, kurdele ve boncuklardan faydalanılmaktadır. Son derece kullanışlı ve modern olan bardak kılıfları için akla gelen her model tasarlanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
71 Sorgu Yapıldı. 0,547 Saniyede Olu