Kapat

Örgü Bayan Atkı ve Bere Yapılışı

Anasayfa
Anlatımlı Örgüler Örgü Bayan Atkı ve Bere Yapılışı

Örgü bayan atkı ve bere yapılışı ile anlatımlı örgülere devam ediyoruz. Eğer sizde mükemmel bir atkı ve bere yapmak istiyorsanız bu konumuz tam size göre!

Genellikle örgü atkı modelleri ve bere modelleri paylaşımı yapıyorduk. Ara ara da anlatımlı atkılar ve bereler paylaşmaya karar verdik. Çünkü sitemize model bulmaya gelen bayanlar kadar örgü öğrenmek için gelen bayanlar da bulunuyor. Bizlerde onları düşünerek anlatımlı örgüler paylaşıyoruz. Sık sık paylaşmaya özen gösteriyoruz. Fakat bir çok örgü olduğu için hepsini bir anda paylaşmamız ne yazık ki mümkün olmuyor. Elimizden geldiği kadar ve sizlerin istekleri doğrultusunda örgülerin yapılışlarını sitemize ekliyoruz.

Bayanlar için şık bir örgü atkı ve örgü bere yapılışı ile devam ediyoruz. Bu modelimiz gençlere hitap ediyor. Eğer gençseniz kendinize muhteşem atkı ve bere yapabilirsiniz. Veya kızlarınıza, akrabalarınıza örgü atkılar ve bereler yapabilirsiniz. Bu aynı ipten yapıldığı için takım olarak görünüyor ve çok güzel bir görünüme sahip olmuş. Sizde nako ipleri alıp örgüye hemen başlayabilirsiniz.

Örgü Bayan Atkı Bere Yapılışı 1

MALZEMELER

  • : 5
  • :3.5
  • : 36-38
  • : Yetişkin
  • : Nakolen 1175 (2 yumak)
  • : Sonbahar, Kış

Örgü Bayan Atkı Bere Yapılışı 2

Yapılışı:

ÖRGÜ ATKI YAPILIŞI:

1- 5 adet zincir çekilerek birleştirilir. Oluşan yuvanın içine 1 no.lu diyagram uygulanarak 1 adet motif elde edilir. 2- Toplam 9 adet motif yapılıp, son sıraları yapılırken şemada gösterildiği şekilde birbirine eklenir. Uçlarına püskül takılır.

ÖRGÜ BERE YAPILIŞI:

1- Önce motifler yapılır.7 adet zincir çekilerek birleştirilir. 2- Oluşan yuvanın içine 2 no.lu diyagram uygulanır. Toplam 6 adet motif yapılıp, son sıraları yapılırken şemada gösterildiği şekilde birbirine eklenir.3- Motiflerin alt tarafından şişe 80 ilmek çıkarılır. 2 cm düz, 5 cm 1+1 lastik örülüp bitirilir. 4-Motiflerin üst tarafından şişe 80 ilmek çıkarılır. 6 cm düz örülüp bütün ilmekler 1. ilmeğin üzerinden geçirilerek bitirilir.