Kapat

Örgü Bayan Bere Modelleri

Anasayfa
Bere Modelleri Örgü Bayan Bere Modelleri
Örgü Bayan Bere Modelleri

Tığ işi örgü bayan bere modelleri ile kış aylarında sıcacık kalın. Örgü bayan bere örneklerini inceleyip hemen kendinize bir bere örmeye ne dersiniz?

En şık bayan kıyafet ve aksesuarları, her geçen gün yeni modellerle dikkat çekmektedir. Hazır olarak satılan kılık aksesuarlar, hiçbir zaman el işi ile yapılan örgülerin yerini alamazlar. El işi örgüler, daha çok ısıttıkları ve istenilen modeller tasarlanabildiği için, herkes tarafından kullanılabilir. En yaygın kullanılan aksesuarlardan olan örgü bayan bere örnekleri, yeni sezonun en şık stillerini ortaya koyarken, ponponlu, püsküllü, düğmeli ve renkli bere örnekleri bayanların içindeki çocuğu ortaya çıkarak kadar eğlenceli yapılmaktadır. Fötr şeklindeki berelerden, yün berelere, renkli ve desenli 2018 bayan bere modelleri, oldukça göz alıcı örneklerle yeni sezona damga vurmaktadır. Ucunda kocaman ponponu bulunan, örgülü, boncuklu, pullu, salaş bere modelleri gençlerin portföyünde yer alan bere örneklerindendir.

Yapılışları zor olmayan bereleri, örgü işini seven herkes kolayca yapabilir. Özellikle soğuk kış günlerinde başı sıcak tutan berelerin, kulakları ısıtması da isteniyorsa, bere modelleri oluşturulurken, kulak kısımları uzatılarak, koruma sağlanabilir. Kulaklıklı berelerin uçlarına da saç örgüleri, burma uzun ipler, püsküller veya ponponlar yapılarak, berelerin gösterişli olması sağlanabilir. Örgü bere modelleri için, en çok tercih edilen süslemelerden bir tanesi de, boncuk ve düğmelerdir. Modern anlamda, şıklığı ve modaya uygunluğu sağlayan düğme ve boncuklar, berelerde kullanıldığı zaman berelere de aynı bir şıklık kazandırmaktadır. Berelerin yan kısmında, önünde veya üzerinde kullanılan düğmeler, farklı renklerde tercih edilirse, sıra dışı modeller ortaya çıkar. Boncuklar da aynı şekilde berelerin üst kısımlarına sonradan işlenebilir. Bu alanda yuvarlak, çiçek, yıldız veya oval boncuk çeşitlerinden yararlanılabilir.

Örgü Bayan Bere Modelleri

Tığ işi bere örnekleri, berelere daha modern bir hava katmaktadır. Ajurlu, motifli tasarlanan bereler, kafayı saran tarzda yapılabileceği gibi başın yanında kullanılan modeller olarak da tercih edilebilir. Bunun dışında, bir de fötr şapka gibi yapılan bereler vardır. Bu modeller de, tığ işi ile kolaylıkla yapılabilir. Tığ işi ile bir de kasketli bereler tasarlanmaktadır.  Tığ işi, sık yapılan örneklerden oluşturulduğu zaman, berenin önü, sert bir duruşa sahip olur. Bunun dışında karton gibi kalıplı malzemelerden yararlanılarak da, kasketli bere modelleri kolaylıkla oluşturulabilir. Son zamanlarda şiş ile yapılan berelerde farklı tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Genellikle bu bereler, kalın iplerle örülür ve kulak kısmından uzatılarak atkı olarak da kullanılabilir. Hem atkı hem de bere olarak tasarlanan bu modellerde, farklı tarzda örgü teknikleri de kullanılabilir.