Örgü Bebek Panço Modelleri ve Anlatımlı Yapılışı

Her mevsimde, her yaştan birey için çeşitli kıyafetler bulunuyor. Bebek, genç ve yaşlı bay ve bayanlar için, her mevsime uygun olarak örgü modeller tasarlanıyor.


Örgü Bebek Panço Modelleri ve Anlatımlı Yapılışı

Her mevsimde, her yaştan birey için çeşitli kıyafetler bulunuyor. Bebek, genç ve yaşlı bay ve bayanlar için, her mevsime uygun olarak örgü modeller tasarlanıyor. Özellikle bebekler için yapılan örgü örnekleri, son derece sevimli ve güzel modellerden oluşuyor. Bebek panço modelleri de kız bebeklerin sevimliliklerini arttıran örgü örneklerinden bir tanesidir. Son bahar ayları ve kış mevsimi için kız bebeklere göre yapılan panço örnekleri, hem bebekler için kıyafet hem de aksesuar olarak kullanılabilir. Bebek panço örnekleri, her renk ve desenden tasarlanabilir. Bebekler için panço örnekleri tasarlanırken, şiş veya tığdan faydalanabilir.

EN GÜZEL BEBEK ÖRGÜLERİ

Yün iplerden tasarlanmış bebek modelleri, kızlar ve erkekler için de hazırlanabilir. En şık ve en sevimli panço modelleri arasında, şapkalı örnekler de bulunuyor. Bu şekilde tasarlanmış modeller, bebekleri hem soğuktan korurken, hem de çok daha sevimli görünmelerini sağlar. Kız bebekler için yapılan pançolar, çiçekli, minik hayvan figürlü, dantel el örgü işlemeli örneklerden oluşuyor. Gül desenli ve papatya desenli pançolar, kız bebekler için vazgeçilmez tasarımlar arasında yer alıyor. Yarasa biçiminde örülen kolları ile çok güzel bir görünüm sunan pançolar, çizgili veya desenli şekilde örülebilir. Bunun dışında pançolar için kullanılacak olan renkler de, tek renk olarak seçilebileceği gibi, birden fazla renklerin kullanımı ile de ayarlanabilir.

Örgü Bebek Panço Modelleri

Örgü bebek panço modelleri, bu sezonda da en çok kendinden söz ettiren örneklerden oldu. Özellikle bahar aylarında çok fazla tercih edilen pançolar, bebekler için çok rahat kullanılabilecek bir kıyafet. Kalın veya ince örgüler ile yapılan modeller bittikten sonra, pançoların üzeri, çeşitli işlemeler veya boncuklar ile süslenebilir. Bebeklikten çıkmış erkek bebekler için panço modelleri kullanılmasa da, kızların her yaş dönemi için bu tasarımlar tercih ediliyor. Özellikle pançolar üzerine yapılan renkli ponpon örnekli modeller, örgü bebek pançosu için gösterişli modellerden bir tanesidir.  Bebekleri sıcacık tutacak güzel örnekleri herkes, kendi hayal ettiği tasarımlar ile süsleyerek, örgüleri çok daha gösterişli hale getirebilir. Püsküllü, ajurlu, fırfırlı ve çeşitli örgü tekniklerinden faydalanılarak oluşturulan örgü pançolar, her bayanın olduğu kadar sizin de vazgeçilmeziniz olacak.

Bebek Panço Yapılışı

Bebek Panço Yapılışı

Bebek Panço Yapılışı

Verdiğim ölçüler 1-2 yaş kız bebekler içindir.
Malzemeler:
1 yumak koyu pembe
pembe
beyaz ip
sarı ip
kırmızı ip
süslemek için inciler ve boncuklar
4 numara şiş
3,5 numara tığ
Yapılışı: 
Pançomuzun motifleri için  4 numara  şiş ile 13 ilmek atıyoruz ve 3 sıra haroşa örüyoruz sonrasında örgünün her iki kenarında da 3 ‘er ilmeği haroşa örüyoruz ve ortada kalan ilmekleri düz örüyoruz. Örgümünün son üç sırasını tekrar haroşa örüyoruz. örgümüz kare şeklinde olacak.Sonrasında tüm ilmekleri keserek örgümüzü bitiriyoruz. Her renkten iki adet kare motif örüyoruz ve toplamda 8 adet motifimiz oluyor ve motiflerimizi tığ ile kenarlarından birleştiriyoruz.
Pançonun yanı için 5 numaralı şişimize 40 ilmek atıyoruz ve 5 düz,2 ters örüyoruz.Örgümüzün boyu motiflerin birleştiğindeki boyu kadar olacak.O kadar olduktan sonra örgüyü  keserek bitirip,motiflerle birleştiriyoruz.Boyun kısmınıda tığlıyoruz. Zincir çekip boynuna geçiriyoruz. Motiflerin ortasına 1  adet çiçek işleyip dikiyoruz.her motifin ortasını incilerle süslüyoruz ve pançonun etek uçlarına saçaklar yapıp takıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
74 Sorgu Yapıldı. 0,527 Saniyede Olu